10 корисних навичок, які можна вивчити за 10 хвилин

Наше життя складається з безлічі деталей, які малопомітні, проте дуже цінні для об’єктивого сприйняття навколишньої дійсності, успішного просування вперед та гармонійного співіснування з оточуючими нас людьми. Самовдосконалення, досягнення мети, навчання та інші дії, які спрямовані на розвиток особистих якостей та навичок, також потребують маленьких, проте впевнених кроків назустріч цілі. Якщо ви з тих, хто прагне до всестороннього вдосконалення, то ці 10 навичок стануть вам в нагоді, при цьому їхнє освоєння не потребує значних часових затрат.+
1. ЯК В’ЯЗАТИ ВУЗЛИ
Методів в’язання вузлів є безліч, як і ситуацій для їх використання: більш складні застосовують в туризмі та рибальстві, деякі ми ледь не щодня вже механічно повторюємо у побуті. Для того, щоб не менш швидко та вправно повторювати складні, проте міцні та надійні вузли, треба тільки трохи практики у їх в’язанні, навряд чи кожен з них займе у вас більше 10-ти хвилин для усвідомлення техніки та тренування у використанні.
Деякі техніки показані на картинці, інші ви з легкістю зможете повторити після перегляду відео на You Tube.
2. ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ “ГАРЯЧІ КЛАВІШІ”
Здавалося б, використання “гарячих клавіш” (“клавіатурні скорочення” – поєднання клавіш, які виконують певні функції) може заощадити ним не більше кількох секунд, проте постійне їх використання значно економить час та полегшує роботу, менше напружує зір та виручає, коли у вас немає мишки. Такими поєднаннями зазвичай користуються програмісти, але буде корисно освоїти й вам: комбінацій є безліч, оберіть ті дії, які найчастіше повторюєте та доведіть до автоматизму.
3. ЯКІ ДОДАТКОВІ МОЖЛИВОСТІ МАЮТЬ ПОШУКОВИКИ
Не всі знають лайфхаки, які значно спрощують знаходження потрібної інформації і розширюють коло пошуків в найбільш популярних пошукових системах: Google та Яндекс.
Зазвичай знаки пунктуації в пошуковику не “читаються”, проте якщо використовувати їх правильно, то знайти потрібну інформацію в Google не складе труднощів.
Для тих, хто користується пошуковою системою Яндекс, теж є корисна інформація, яку ви знайдете за посиланням, прикріпленим до назви пошуковика.
4. ЯК ВИЗНАЧИТИ СВІЖІСТЬ ПРОДУКТІВ
Для того, щоб харчуватись здоровою їжею, треба не тільки знати, що корисно, а що ні, але й вміти на око відрізнити свіжі продукти від зіпсутих. Для цього є кілька цікавих методів:
М’ЯСО
- Якщо несильно натиснути пальцем на м’ясо, то свіже повинно швидко повернути свою колишню форму і вирівняти поверхню;
- Підігріти сталевий ніж / вилку / голку, ввести в м’ясо і потім визначити характер запаху. Якщо він кислий або гнильний, то м’ясо використовувати не можна.
КУРЯТИНА
- Обираючи курку, варто знати, що вона повинна бути повністю випотрошеною й общипаною, і не допускається ніяких дефектів на її поверхні – кров’яних згустків, подряпин, гематом, м’язових розривів або переломів кісток;
- Визначити свіжість можна по лапках: груба, велика, жовта лусочка видає стару курку, а дрібні лусочки, м’які, білі – ознаки молодості курки.
РИБА
- Огляньте рибу зовні: очі повинні бути опуклі і прозорі. Якщо очі у риби тьмяні, значить, вона або не свіжа, або вже зіпсована;
- Зверніть увагу на колір зябер: зябра свіжовиловленої риби мають яскраво-червоний колір. У міру зберігання вони темніють, але все ще зберігають темно-червоний відтінок. Рибу з такими характеристиками все ще можна вважати свіжою;
- Треба кинути тушку в воду, свіжа риба повинна швидко опуститися на дно, а зіпсована – навпаки залишиться плавати на поверхні;
- Нагрійте в киплячій воді ніж, виделку тощо і введіть в м’яз позаду голови (під зябра) і потім визначте характер запаху, що залишилася на ножі / вилці.
ЯЙЦЯ
- Вміщене в ємність з водою та сіллю (приблизно 20 г солі на 1 л води) свіже яйце потоне і прийме горизонтальне положення. Якщо воно виявилося трохи під нахилом, йому приблизно тиждень, а якщо яйце плаває вертикально, воно не свіже. Цей тест може не спрацювати тільки в тому випадку, якщо в яйці була тріщина і потрапило більше повітря;
- Інший спосіб – просто опустити яйце в склянку з водою: свіже потоне, а зіпсоване залишиться на поверхні;
- Якщо покласти яйце на рівну поверхню і сильно покрутити за годинниковою стрілкою, то свіже яйце крутитися не буде;
- Визначити давність яєць можна і після їх варіння: існує думка про те, що шкаралупу набагато гірше знімати зі свіжого продукту.
МОЛОКО
- Жирне молоко можна перевірити на свіжість, капнувши на ніготь. Форма краплі не повинна особливо змінити форму, якщо крапля “розповзається”, то молоко, швидше за все розбавлене водою.
СИР
- Звертайте увагу на колір крупинок. Жовтуватий колір крупинок вказує на несвіжість продукту, а рожевий – на сильний ріст хвороботворних бактерій.
ХЛІБ
- Хліб має бути важким. Вага хліба свідчить про те, що він свіжий, натуральний, без додавання покращувачів і стабілізаторів.
- Щільність хліба: натисніть на нього – якісний хліб не може стискатись, як ватний.
ПОЛУНИЦЯ
- Нюхайте – якщо ягоди смачно пахнуть полуницею – значить, вони свіжі та солодкі. Якщо вони нічим не пахнуть або пахнуть “так собі” – відмовтеся від покупки.
АПЕЛЬСИНИ ТА ГРЕЙПФРУТИ
- Фрукти треба взяти в руки – якщо вони здаються занадто легкими для свого розміру, швидше за все вони не соковиті і не дуже свіжі.
5. ЯК ОРІЄНТУВАТИСЬ НА МІСЦЕВОСТІ З КАРТОЮ ТА КОМПАСОМ
Хоча ми все частіше користуємось навігаторами, за містом мережа може ловити не завжди, тому старий перевірений метод використання карти та компаса – буде не зайвим освоїти, тим паче, що використовувати їх нескладно, варто тільки раз розібратись з принципом роботи.
Всі паперові карти і плани завжди орієнтовані на північ. Тому, направивши стрілку компаса на північ і ставши до нього обличчям, ви зможете читати карту, точно розуміючи, де знаходитесь. При цьому стрілка буде показувати на цифру 0 на циферблаті, тобто 0 градусів відхилення від півночі.
Покладіть компас на карту і поверніть обертову частину компаса зі стрілкою (лімб) у бік того місця, куди вам необхідно потрапити- так визначається азимут напряму. Зверніть увагу на цифру від 0 до 360, на яку вказує “приціл” компаса. А тепер просто завжди тримайте компас так, щоб його стрілка показувала на потрібний азимут, і рухаєтеся вперед по стрілці.
Пам’ятайте: компасом не можна користуватися поблизу залізних предметів, бойової техніки і ліній електропередачі, так як вони викликають відхилення магнітної стрілки.
Для закріплення інформації, перегляньте відео:
6. ЯК ШВИДКО ЗІБРАТИ КУБИК РУБІКА
Навряд чи зараз ця забавка така ж популярна, як була ще років 10 тому, але якщо вас досі турбує питання про те, як швидко скласти його, розповідаємо секрет:
Насправді для того, щоб швидко зібрати кубик Рубіка, не потрібно володіти надзвичайним інтелектом, логікою та просторовим мисленням. Все, що потрібно – навчитися запам’ятовувати.
В кубику Рубіка є тільки три типи ділянок: край, кут і центр. Першочергове завдання – сформувати “білий хрест” на одному з полів, а далі – всього лише зібрати це поле цілком і переходити до наступного. До речі, в інтернеті є також безліч відео-інструкцій по швидкому збиранню кубика з будь-якої початкової комбінації.
7. ЯК КОМПАКТНО СПАКУВАТИ ВАЛІЗУ
Всі нам доводилось хоча б раз у житті пакувати валізу, і можу побитись об заклад, що всім жінкам, які це робили, щоразу хотілося взяти більше речей, ніж вони могли вмістити у свої валізи. Більше не потрібно йти на компроміси: кілька лайфхаків допоможуть компактно запакувати та взяти у відпустку всі необхідні речі:
- важкі речі складайте на низ валізи, крихкі – на верх;
- ремні покладіть вздовж стінок валізи: вони займуть більше місця в скрученому вигляді;
- використовуйте вакуумні пакети (можна харчові із застібкою): вони спресовують речі і вміщають близько 4-5 футболок або 2-х светрів;
- скручуйте футболки та светри валиками – так вони менше мнуться;
- шкарпетки та білизну можна запхати у взуття: так ви зекономите місце та збережете форму взуття;
- зарядні пристрої та інші провідники можна скріпити канцелярськими затискачами та скласти у футляр для окулярів або розмістити як і ремні взодовж стінок валізи;
- не складайте взуття парами – помістіть їх окремо у вільних місцях, щоб заповнити простір. Аби ненароком не забруднити одяг взуттям, одягніть на кожну пару бахіли;
- балончики, креми та інші косметичні засоби краще розкласти по різних відділах валізи, а не збирати в один пакет.
І звісно відео- інструкцію не забудьте переглянути для більшої кількості лайфхаків.
8. ЯК ВИЗНАЧАТИ ЧАС БЕЗ ГОДИННИКА
Ще один навик, яким досконало володіють туристи: визначення години за природними показниками. Ситуація, коли ви опинились в безлюдному місці без годинника може трапитись з кожним, а тому ось кілька порад, які не дадуть розгубитись:
ВИЗНАЧЕННЯ ГОДИНИ ЗА СОНЦЕМ:
- 06:00 – на сході;
- 09:00 – на південному заході;
- 12:00 – на півдні, найкоротша тінь;
- 15:00 – на південному заході;
- 18:00 – на заході.
- 24:00 – на півночі (не скрізь сонце “по ночах” не видно). У приполярних районах опівночі воно займає найнижче положення над горизонтом.
ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСУ ПО СУЗІР’Ю ВЕЛИКОЇ ВЕДМЕДИЦІ:
Для початку потрібно знайти на небі сузір’я Великої Ведмедиці. Через дві крайні зірки ковша Великої Ведмедиці треба подумки провести лінію і продовжити її на відстань приблизно в п’ять разів більша, ніж відстань між цими крайніми зірками. Там знаходиться одна з найяскравіших зірок – Полярна зоря. Кожна зірка Великої Ведмедиці протягом доби описує коло навколо Полярної зірки.
Велика Ведмедиця разом з Полярною зіркою – це умовні зоряні годинник. Стрілкою в цих небесних годинниках служить уявна лінія, що проходить від Полярної зірки до зірок 1 і 2 Великої Ведмедиці.
Пряму лінію від Полярної зірки до зірок 1 і 2 Великої Ведмедиці для стислості можна називати “стрілкою Ведмедиці”. Коли зірки 1 і 2 стоять прямо під Полярною зіркою, то стрілка спрямована прямовисно вниз, тобто показує 6:00 по умовному рахунку.
Стрілка небесного годинника повертається в напрямі, зворотному руху стрілки звичайного годинника. Продовжуючи спостереження, можна помітити, що в цьому положенні Велика Ведмедиця рухається вправо, на схід, і повільно піднімається по колу, центром якого слугує Полярна зірка.
Потрібно не забувати, що це не справжні годинник, а умовні показання уявної стрілки.
ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСУ ЗА ДОПОМОГОЮ КОМПАСУ:
Вимірюємо азимут на Сонці, припустимо, що він дорівнює 90 °. Сонце на сході – 90: 15 (15 – двадцять четверта частина окружності – величина повороту Землі або удаваного зсуву Сонця за 1 годину) = 6; час – 6:00.
Азимут дорівнює 180 °, Сонце на півдні – 180: 15 = 12;
Азимут 270 °, Сонце на заході – 270: 15 = 18.
Для Росії потрібно додавати декретний час – 2 години.
9. ЯК КОРИСТУВАТИСЬ ВОГНЕГАСНИКОМ
Завжди здається, що екстрені ситуації можуть статись з будь-ким, але не з вами, і нехай так і буде, але про всяк випадок навчитись користуватись вогнегасником не завадить. Використання його не потребує значних навичок, проте окрім механізму його дії, слід знати й техніку безпеки, особливості різних видів вогнегасників та випадки, коли самостійно гасити пожежу не варто, – ці та інші питання доступно висвітлені у відео:
10. ЯК ЗАСВОЇТИ МЕТОД ДЕДУКЦІЇ ШЕРЛОКА ХОЛМСА
Якщо б ми грали в асоціації, то з детективом Шерлоком Холмсом ми, мабуть, в першу чергу пов’язували б дедуктивний метод розслідування. Суть дедукції полягає в здатності за незначними, здавалося б, деталями точно відновлювати минуле людини, її вчинки, картину подій. Видається неможливим освоїти цей спосіб будь-кому, крім видатного детектива, проте давайте все ж розберемось в чому був його секрет.
Все, що потрібно – використовувати ефект Форера. У 1948-му році психолог Бетрам Форер поставив експеримент. Він дав своїм студентам спеціальний тест, щоб за його результатами провести аналіз їх особистостей. Однак замість справжньої індивідуальної характеристики він давав усім один і той же розпливчастий текст, взятий з гороскопу. Потім він попросив кожного студента за п’ятибальною шкалою оцінити відповідність опису їх особистості дійсності, – середньою оцінкою було 4,26. Згодом експеримент був повторений сотні разів.
Текст був приблизно такий:
Ви дуже потребуєте, щоб інші люди любили і захоплювалися вами. Ви досить самокритичні. У вас є багато прихованих можливостей, які ви так і не використали собі на благо. Хоча у вас є деякі особисті слабкості, ви в загальному здатні їх нівелювати.
Дисциплінований і впевнений вигляд, насправді ви схильні хвилюватися і відчувати невпевненість. Часом вас охоплюють серйозні сумніви, чи прийняли ви правильне рішення або зробили правильний вчинок…
Вся справа в тому, що говорити потрібно якомога більш узагальнено, розпливчасто і непослідовно. До своїх слів додайте трохи акторської майстерності: покажіть співрозмовнику, як ви напружено думаєте, наприклад, наморщивши лоб або примруживши очі, потріть підборіддя, уважно роздивляйтесь опонента. Робіть паузу між “спостереженнями”. І звісно, говоріть та поводьтесь впевнено, повірте самі в свою роль детектива і хтозна, можливо, ви таки розвинете в собі навичку спостерігати деталі до досконалості.