15 правил ввічливості, про які потрібно пам'ятати | Альтернатива

15 правил ввічливості, про які потрібно пам’ятати

Іноді здається, що людина людині — вовк, і кожен виживає як може. Але трохи ввічливості і доброзичливості ще нікому не зашкодило. Згадуємо елементарні правила етикету, про які ми схильні забувати.

Вибачайся, якщо наступила комусь на ногу

Або штовхнула, або навіть ліктем в око заїхала. Про всяк випадок нагадуємо: «Ой!» За вибачення не рахується.

1

Притримуй двері

Це не тільки панів офіцерів і їх панянок стосується. Наші броньовані тритонні двері в метро, ​​розраховані на пряме попадання ядерної боєголовки — справжнє знаряддя вбивства. Пам’ятай про це, коли відпускаєш їх у вільний політ — вони напевно вріжуть по фізіономії твоєму ближньому. Та й не тільки в метро. Притримувати двері — це взагалі одне з основних правил ввічливості, навіть якщо за тобою не йде вагітна з трьома синами на руках або стара бабця з візком.

Не лізь поперед батька в пекло

Просто почекай, поки всі, хто хоче вийти з вагона або автобуса, вийдуть — і ось тоді вперед. Від того, що ти будеш перти, як косатка крізь косяк оселедця, процес не прискориться — просто віддавлених ніг і роздратування в світі трохи додасться.

2

Вітайся

Ти щодня бачиш тисячі людей, з кожним не будеш вітатися. Але якщо вже стався хоча ю швидкоплинний контакт, він повинен починатися зі «Доброго Дня». Навіть якщо це продавщиця в сосисковому відділі.

Не зривай злість на офіціантах

Це не він пересолив пад-тай, не він не додав рому в піна-коладу, не він, негідник такий, покликав повний зал гостей, не залишивши тобі столика біля вікна. Він просто тарілки носить. І, до речі, носить він їх не тільки тобі, тому клич його тільки тоді, коли всебічно вивчила меню і визначилася з вибором.

3

Рухайся в потоці

Навіть якщо занесло тебе на крайню станцію метро, ​​звідки незрозуміло як вибиратися, не застигай з відкритим ротом посеред вестибюля, як ніби ти раптово побачила світло небесної істини. Відійди до стіни і почекай, коли людський потік розсмокчеться — ось тоді і вивчай покажчики собі на втіху.

Носи навушники

Людина, яка в 21 столітті прилюдно слухає музику з телефону на всю гучність — це прямий нащадок тих, хто в 1990-х виставляв мафон на підвіконня.

Не перетворюйся в смартфон-зомбі

Людина, яка вперлася рогом в телефон і хиткою ходою бреде по тротуару, збиваючи все на своєму шляху — це ж не ти, сподіваємося?

4

Не штовхайся

Якщо тобі не терпиться когось обігнати на тротуарі, використовуються не плечі, а мова для переговорів. Питальне «Дозвольте?» — І все, шлях вільний.

Не затримуйся в туалеті

Особливо якщо їх в кафе, клубі чи офісі мало, а охочих — багато. Серйозно, це не єдине місце, де можна розглянути в деталях свої веснянки, перешнуровати кросівки і помилуватися прекрасною собою у всіх ракурсах. Але це єдине місце з унітазом.

Не кури на ходу

Це жахливо. Це просто огидно. І це пише не адепт ЗОЖа, який спить і бачить піонерські вогнища з тютюнових плантацій, а людина з 14-річним стажем курця.

5

Підбирай волосся

Особливо в громадському транспорті в годину пік. Мало задоволення отримати по морді розпущеною гривою якоїсь красуні. А вже жувати чуже волосся і зовсім любителів мало — а доведеться.

Не відмовляй в допомозі

Людина, яка зупинила тебе на вулиці, зовсім не обов’язково буде впарювати чудо-пилососи. Може, вона заблукала. Не відмахуйся, приділи 3 секунди, щоб з’ясувати, що їй треба.

Не затримуй інших

Ми тут всі поспішаємо, як на пожежу. І всім нам хочеться придушити людину, яка починає шукати в своїй об’ємистій сумці гаманець тільки тоді, коли підходить її черга розплачуватися на касі або виходити з маршрутки. Так, ти клієнт і маєш право тупити, скільки влізе. Але це не про права, а про повагу.