5 порад черкащанам, як досягнути успіху в IT | Альтернатива

П’ять порад черкащанам, як досягнути успіху в IT

В Черкасах уже восьмий рік поспіль триває проект GeekHub  завдяки якому понад дві тисячі черкащан отримали фахові знання в сфері ІТ. З кожним роком охочих “ввійти в ІТ” стає все більше. Усіх цікавить де та як отримати знання та диплом ІТішника. Редакція Альтернативи дізналась в  експерта, який порадив черкащанам  як досягнути успіху в IT.

За хорошими порадами ми звернулись із запитаннями до Сергія Немчинского – директора та власника учбово-виробничої компанії FoxmindEd, основний напрямок якої навчання – Java Enterprise.

Порада перша Не бійтесь

Це лише усталений стереотип, що в IT дуже складно потрапити, потрібен особливий і супер крутий склад розуму. Навіть подейкують, що без вищої технічної освіти (без горезвісного знання «матану») робити в IT нічого.

Це все дурниці.

Так, безумовно, не можна піти без знань і досвіду і влаштуватися розробником – занадто багато конкурентів, які щось знають і вже мають досвід. Так що потрібно трохи докласти зусиль: багато вивчити та багато чому навчитися. Хоча в цьому є й позитив, усі ці вміння – універсальні та будуть цінними не лише в Україні – ви станете world class specialist. І це дасть вам легку можливість пожити в будь-якій країні на ваш вибір або навіть переїхати туди назовсім. Саме тому у IT фахівців тут такі зарплати – світові. Заради цього треба і постаратися. Ну і якщо ви давно хотіли переїхати в інше місто або навпаки – заробляти світову зарплату, живучи при цьому в рідних Черкасах – ІТ якраз для вас.

Сергій Немчинский фото dou.ua

Сергій Немчинский фото dou.ua

На початку, звичайно, кількість знань і умінь, які треба буде освоїти лякатиме. Але тут я повторюся – очі бояться. а руки роблять. Є величезна кількість людей, які пройшли цей шлях навіть в зрілому віці. Значить зможете і ви.

До речі, щодо віку – фактично ІТ-така галузь. куди можна увійти взагалі в будь-якому віці. Попит на умілих і досвідчених фахівців тільки зростає. Тому нічого неможливого немає. Я, особисто навіть чув про початківця розробника 59 років від роду.

Друга порада – дійте

Немає такого звіра. як відповідний момент. Кожному завжди щось заважає. Маленькі діти, весілля, хвороби, іпотека, відпустка, що завгодно. І ці причини, справді  важливі. Проблема-то в тому, що в житті не буде такого моменту, коли ти враз і – уф, все, я вільний – починаємо.

Так що, якщо однаково коли починати – то ж розпочинайте вже зараз.

Третя порада – почніть будь-яку справу з початку

А початок будь-якої справи це що? Це – обміркувати, що є найголовнішим – навіщо, ми починаємо це робити.

Без стратегічного плану – ви не будете знати, що робити далі та головне – чи туди ви рухаєтеся.
Але й тут є і всім відома пастка – застрягнути на цьому етапі. Отож вам такі поради:

Четверта порада – не витрачайте багато часу на планування

Дуже легко можна потрапити в кризу нескінченного планування. Я особисто завжди ставлю (перед початком планування) якісь граничні часові обмеження. Наприклад – тиждень. Ось тиждень обмірковую і приймаю рішення. Якось був у мене прецедент. коли я вибирав нову машину півтора року. Основне – вибрав дуже добре. за всіма параметрами вона була ідеальна. Проблема була в тому. що я її не любив. І в результаті це найгірша машина (суб’єктивно), яка у мене була. Так що моя особиста порада – довіряйте своїй підсвідомості.

Якщо вам страшенно хочеться працювати саме програмістом, то йдіть і ставайте програмістом. Вибирайте саме те, що дуже хочете. Чому? Тому що вам буде потрібно ДУЖЕ багато мотивації, щоб ним стати. І якщо ви підете кудись, де вам порадять, але душа не лежить – як раз мотивації і не вистачить. Мотивація – один з найважливіших критеріїв у виборі професії. Це об’єктивно. Ви не станете фахівцем в тому, що вас не „пре”. Так що „пре” – це і є ваш основний критерій.

І остання порада – почніть з англійської мови

Знаючи англійську на рівні інтермедіейт – вам буде в рази легше вчитися. А без англійської вас дуже мало куди візьмуть. Доучувати її все одно доведеться.

Нагадаємо, що нещодавно ми писали про добірку середовищ розробки IDE, які доступні онлайн.

1 Comment on П’ять порад черкащанам, як досягнути успіху в IT

  1. Перезвоните мне пожалуйста 8 (953) 344-62-7 Антон.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*