6 уроків лідерства від Френка Андервуда головного героя "Карткового будиночка" | Альтернатива

6 уроків лідерства від Френка Андервуда головного героя “Карткового будиночка”

Бізнес не так вже сильно відрізняється від політики, тому принципи роботи вигаданого президента США Френка Андервуда – головного героя серіалу «Картковий будиночок» – цілком можуть служити практичним посібником з бізнес-лідерства. Головне – відкинути їх злосливу складову і сконцентруватися на світлій стороні життєвої мудрості цього видатного персонажа.

902398_653384681350968_1972913570_oДивитися або не дивитися «Картковий будиночок»? Безумовно, так, тут і сумнівів бути не може. Низький уклін компанії Netflix за найбільш захоплюючу політичну драму в історії сучасного телебачення. І окреме спасибі за протагоніста шоу Френсіса Андервуда в блискучому виконанні Кевіна Спейсі.

Френк в усіх відношеннях поганий хлопець, а його методи аморальні і неетичні. Проте, він скажено гарний у своїй справі, і результати говорять самі за себе. Ми вибрали 6 принципів лідерства злого генія, які допоможуть вам підвищити особисту ефективність без ризику зіпсувати карму.

Фокусуйтеся на кінцевій меті

1231206_592130757476361_1558646498_nФренк завжди ставить свої цілі на чільне місце, не дозволяючи емоціям брати верх над здоровим глуздом. Керуючись одним єдиним бажанням – за всяку ціну потрапити в Білий дім і затриматися там надовго, – він ретельно прораховує кожен свій крок. А щоб не збитися з наміченого курсу, холоднокровно розправляється з усіма неугодними йому людьми і обставинами.

Пророблена до найдрібніших деталей довгострокова стратегія і правильна її реалізація – найнадійніший шлях до досягнення бажаного. І не забудьте продумати «план Б». У Френка він завжди напоготові, адже в його професії форс-мажори – звична справа.

Чим більше інформації, тим краще

Френк добре знає поле, на якому грає, втім, як і правила гри. Він завжди оточує себе людьми, які можуть бути йому корисні. А щоб «маріонетками» було легше управляти, використовує наймогутніша зброю – інформацію. Хобі, звички, особисті зв’язки, сексуальні переваги, помилки молодості, таємні пристрасті.  Звичайно, використовувати інформацію на шкоду – погана затія, але і на благо цей принцип теж працює. Чим більше ви знаєте про своїх колег і партнерів, тим простіше визначити їх сильні і слабкі сторони, мотивувати і грамотно розподіляти ролі. Адже навіть в самій талановитій команді дуже важливо, щоб потрібна людина опинилася в потрібний час в потрібному місці.

Сміливо говоріть «ні»

Кожен лідер повинен вміти говорити «ні». А щоб досконало оволодіти цим мистецтвом, краще вчителя, ніж Френк Андервуд, просто не знайти. Віртуоз відмов, у якого можна запозичити з десяток домашніх заготовок, доречних в самих різних ситуаціях.

Абсолютно неважливо, кому Френсіс адресує «ні» – чи то рядовий підлеглий або «великий і жахливий» президент Росії Віктор Петров – з його вуст це слово звучить так категорично і в той же час спокійно, що опонентові доводиться тут же капітулювати.

Однак треба розуміти, що одного лише вміння красиво відмовляти недостатньо. Важливу роль відіграють мужність, рішучість і тверді аргументи, без яких неможливо відстояти свою позицію і відкинути неприйнятні варіанти розвитку подій.

Вирішуйте проблеми

Френсіс Андервуд не витрачає час на душевні терзання через програшів і невдач. Скаржитися і переживати – доля слабких, а лідер зобов’язаний вирішувати проблеми, причому швидко і ефективно. Коли Демократична партія відмовляється підтримати Френка на прийдешніх президентських виборах, він зміщує фокус і направляє енергію на розробку свого амбіційного проекту – соціальної програми по боротьбі з безробіттям America Works. Треба визнати, це дуже хитрий хід. Зіткнувшись з непереборною перешкодою, він не йде напролом, а обходить його, намагаючись реальними діями забезпечити собі голоси виборців.

«Немає сенсу плисти проти течії, коли дме штормовий вітер», – говорить президент Андервуд. І ця фраза чудово відображає суть його політстратегіі. Можна все життя боятися провалів і до кінця днів просидіти на узбіччі життя. А можна вчинити, як Френк, – знайти в них нові можливості і неодмінно ними скористатися.

Тримайте свої таємниці при собі

У перших двох сезонах Френк регулярно «зливає» конфіденційну інформацію невдалої юної репортерша Зої Барнс в обмін на її допомогу в боротьбі з опонентами на Капітолійському пагорбі. Коли ж цікава дівчина стала реальною загрозою для нього самого, довелося змусити її замовкнути вельми витонченим способом – в стилі Анни Кареніної.

У третьому сезоні у Френка з’являється нова проблема в особі Дага Стампера – вірного помічника і соратника, який раптово вийшов в тираж і ледь не втратив розум. Знаючи найпохмуріші таємниці Андервуда і його дружини, Даг міг відразу знищити невдячного боса. На щастя, службові пси рідко зраджують своїх господарів, але ключове слово тут «рідко», тому ризики варто враховувати.

Для лідера репутація понад усе, тому необачність просто недопустима. Це зовсім не означає, що ви повинні комусь шкодити заради особистого спокою. Просто добре подумайте, перш ніж бути відвертими. Як і в покері, в бізнесі вкрай важливо тримати свої карти при собі і нікому їх не показувати.

Бережіть своїх союзників

Відносини Френка і Клер – його дружини і найвірнішого союзника – є еталонним втіленням могутнього партнерства. Їх навряд чи можна назвати ідеальною парою, але вони відмінно один одного доповнюють, підтримують та надихають, що дозволяє подвоїти і без того вражаючий потенціал кожного з них. Правда, так було тільки в перших двох сезонах. У третьому ж ми спостерігаємо повільний і хворобливий крах, здавалося б, непорушного шлюбу. І все тому, що засліплений владою Френк вирішив вказати Клер на її місце, цілком однозначно натякнувши, що без нього вона ніхто.

А мораль цієї історії проста: як би високі не були ставки, ніколи і ні за яких обставин не кидайте і, тим більше, не видавайте своїх союзників.

ukrainianpeople.us