Адвокати розповіли дітям про їх права | Альтернатива

Адвокати розповіли дітям про їх права

Ні слова про обов’язки.  У Черкаській міській школі №12 учнів знайомили з їхніми правами. Захід відбувся у рамках тижня права, який нині триває в Україні, та за сприяння Черкаського регіонального центру безоплатної вторинної правової допомоги. Адвокат-практик Геннадій Суботін розповів одинадцятикласникам, як поводитися у найкритичніших і найпоширеніших життєвих ситуаціях.

Перша новина для одинадцятикласників – кримінальна відповідальність наступає з 16-ти років. Адвокат Геннадій Суботін чи не щодня зіштовхується з порушенням прав та свобод людей. Каже, якби громадяни ліпше знали свої права, багатьох проблем можна було би уникнути. Пан Суботін наголосив на гарантованому державою і законом праві на безоплатного адвоката у разі затримання. І зауважив – жодних дій без захисника – не варто підписувати документи та свідчити, давати покази без адвоката.
Геннадій Суботін – один із адвокатів Черкаського регіонального центру з надання  безоплатної вторинної правової допомоги. Зустріч із юристом у школі приурочили тижневі права, який щорічно проводять в Україні.
Як з’ясувалося, школярі знають свої основні права. Але окремі нюанси стали для них новиною. Хлопці та дівчата кажуть, такі зустрічі цікаві та корисні. За питаннями-відповідями ніхто і не помітив, як прийшов час перерви.
Учні зізнаються, що досі ніхто з них не мав досвіду спілкування з правоохоронцями, втім багато чого чули. Стверджують: отримана інформація не буде для них зайвою.

cherkschool_03cherkschool_04 cherkschool_02  cherkschool_05 cherkschool_07 bpdbuklet