Апеляційний суд підтвердив винуватість посадовця у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією | Альтернатива

Апеляційний суд підтвердив винуватість посадовця у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією

Черкаси кримінальні новини

 

За результатами розгляду двох протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, складених Смілянською місцевою прокуратурою,  до відповідальності притягнуто керівника одного з структурних підрозділів органу місцевого самоврядування. Будучи суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 вказаного закону: вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, повідомляє  Альтернатива з посиланням на прес-службу  прокуратури Черкаської області.

Прокуратурою області належно, принципово та в повному обсязі забезпечено участь в суді апеляційної інстанції при розгляді справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) Кодексу України про адміністративні правопорушення, стосовно керівника одного з структурних підрозділів органу місцевого самоврядування.

В порушення антикорупційного законодавства посадовець не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту між майновими інтересами свого сина і своїми повноваженнями та не повідомив сесію про наявність у нього конфлікту інтересів. В грудні 2015 року він особисто уклав договір про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти з малим підприємством, керівником та засновником якого є його син та в подальшому, у лютому поточного року, на рахунок підприємства на підставі відповідних бухгалтерських документів було перераховано грошові кошти за виконання укладених договірних відносин, а саме придбання канцтоварів.

Після розгляду судом апеляційної інстанції 19.08.2016 постанова Смілянського міськрайонного суду набрала законної сили, посадовця  притягнуто до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу розміром 3 400 грн.

Нещодавно, як повідомлялось, посадовець Звенигородської міської ради, в порушення встановлених Законом обмежень щодо зайняття іншою оплачуваною діяльністю займався такою діяльністю та отримав дохід від неї в розмірі 2500 грн. Порушнику призначили стягнення – 5100 гривень штрафу з конфіскацією отриманої винагороди – 2500 гривень.