БУЦЬКИЙ КАНЬЙОН – МАЛЕНЬКИЙ ФІОРД У СЕРЦІ УКРАЇНИ  (+ФОТО) | Альтернатива

БУЦЬКИЙ КАНЬЙОН – МАЛЕНЬКИЙ ФІОРД У СЕРЦІ УКРАЇНИ  (+ФОТО)

Буцький каньйон на Черкащині Буцький каньйон на Черкащині

Замало буде сказати, що ця пам’ятка природи є нетиповою для нашої місцевості, вона – просто таки унікальна. Буцький каньйон називають “маленькою Швейцарією” та фіордом в серці України. Кажуть, тут особливо красиво навесні. Коли цвітуть дикі тюльпани і часник, а поміж кущів пасуться невеличкі стада диких чорних та білих козенят…

Поміж древніх скель

Це диво природи знаходиться на кордоні двох областей – Черкаської та Вінницької. І хоч рельєф тут переважно рівнинний, та матінка природа, зробила виняток, наділивши місцевістьмальовничим гранітним каньйоном.

Загальна довжина його – приблизно 2,5 кілометри, а ширина — 80 метрів. Висота скель сягає тридцяти метрів. Кажуть, цьому камінню понад 2 мільярди років. Воно утворилось у протерозойський період – коли лише формувались ґрунти нашої планети.

Одне з найкрасивіших місць України

Між високих гранітних скель, що утворюють камяні береги, тече одна з накрасивіших річок України – Гірський Тікич. Річкові води стрімко скочуються з брили граніту, тим самим створюючи водоспад Вир. У ХІХ столітті біля водоспаду побудували водяний млин. А у ХХ – гідроелектростанцію. Одну з найперших в Україні. Її будували довго, вручну, як кажуть місцеві жителі. Та довго установа не пропрацювала.

Колись на мальовничих берегах річки росли буки. Тих дерев вже немає, та неподалік розкинулось старовинне село Буки, яке отримало від них свою назву. Звідси теж чудово видно каньйон, він відкривається у іншому ракурсі. У ХVІ столітті в Буках навіть була своя фортеця. Та зараз від неї нічого не залишилось.

Український Стоунхендж

Так називають складені у формі, схожій на англійський кромлех, гранітні брили. Люди приписують споруді рукотворне походження. Проте, досі це не було доведено, тож вчені ще досліджують загадковий об’єкт каньйону.

Щороку більше туристів приїжджають до Буцького каньйону. Аби поплавати, порибалити, або полазити по скелях. Тут водиться чимало риби. А альпіністи полюбили каньйон за різноманітність форм скельних виступів.

Та все ж найромантичнішою є прогулянка річкою у човні. Вмочивши ноги у воду Гірського Тікича, слухати, як шумить річка та спостерігати мальовничість довколишньої природи: розкішну зелень берегів та велич гранітових скель, на камінні яких де-не-де яскравими кущиками проростають жовті квіти.

P.S. Памятаєте пісню Злати Огнєвич «Зозуля»? Так от, кліп до неї, між іншим, знімали саме в Буках.

Для тих, хто зібрався в дорогу:

Місце знаходження:
смт Буки Маньківського району Черкаської області

GPS:
49°05’21.7″N 30°24’00.6″E

Поради бувалого мандрівника:
Заїхавши у Буки, не втрачайте можливості побачити визначні пам’ятки й сусідніх сіл. Зокрема цікавими будуть Легедзино та Роги. У першому є унікальний, дуже старий заповідник “Трипільська культура”. А Роги відомі єдиною у своєму роді в Україні пам’яткою архітектури – руїнами мурованої корчми XVIII століття.

Буцький каньйон;, каньйон в Буках, Черкащина

Буцький каньйон

Буцький каньйон


Буцький каньйон

Буцький каньйон

Буцький каньйон

Буцький каньйон

Буцький каньйон8

Буцький каньйон9

Водоспад «Вир», каньйон в Буках, Черкащина. фото: Сергій Криниця

каньйон в Буках, Черкащина, фото: Сергій Криниця

фото: Медіа Умані

фото: Медіа Умані

фото: travel.tochka.net

Місцеві мешканці

фото: Медіа Умані

фото: Сергій Криниця

Колись тут був млин фото Медіа Умані

Жорна старого млина

Водоспад Вир

Український Стоунхендж фото: AnnaTroicka

фото: Сергій Криниця

Під час зйомок кліпу фото buky.at.ua

Надія Понятишин, vsviti.com.ua