Це стосується усіх водіїв – в Україні змінено правила проїзду перехресть із круговим рухом | Альтернатива

Це стосується усіх водіїв – в Україні змінено правила проїзду перехресть із круговим рухом

Перевага в русі на перехрестях, де організовано круговий рух, надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу Перевага в русі на перехрестях, де організовано круговий рух, надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу

Верховна Рада змінила правила проїзду перехресть, де організовано круговий рух, і прописала, що головна дорога – завжди у транспортного засобу, який уже перебуває на колі.

За ухвалення відповідного проекту закону №4246 за основу проголосували 242 народні депутати, в цілому – 234 депутати, повідомляє  LB.ua..

Зараз в Україні немає єдиного правила пріоритетності доріг під час проїзду таких перехресть. Вони можуть регулюватися світлофорами, знаками пріоритету або просто правилом рівнозначних доріг (перешкода праворуч).

Законопроект вносить у статтю 41 закону “Про дорожній рух” новий абзац: “Перевага в русі на перехрестях, де організовано круговий рух, надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу”.

У пояснювальній записці таке рішення обґрунтоване тим, що в Європі на перехрестях з круговим рухом діє єдина схема Roundabout і аварійність там набагато нижча.