Чого чекати держслужбовцям від нового закону про держслужбу | Альтернатива

Чого чекати держслужбовцям від нового закону про держслужбу

пенсионная реформа

Нормотворці постаралися, і в 2016 році на нас чекає зовсім нова версія Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII (далі — Закон № 889). Передбачається, що його положення застосовуватимуться з 01.05.2016 р. До цієї дати працює Закон України від 16.12.93 р. № 3723-XII. А от про Закон України від 17.11.2011 р. № 4050-VI доведеться забути — він визнаний таким, що втратив чинність, так і не почавши діяти, повідомляє Buhgalter.com.ua.


Отже, сфера держслужби працює за старим Законом до 1 травня 2016 р., а з 01.05.2016 р. — уже за новим Законом № 889. Чого чекати з травня 2016 року? У ст. 50 Закону № 889 чітко визначено складові зарплати держслужбовця:

посадовий оклад. З метою встановлення розмірів окладів запроваджуються 9 груп з оплати праці. Також для встановлення розмірів окладів державні органи поділяються за юрисдикцією. Визначити розподіл на групи з оплати праці та схеми посадових окладів повинен Уряд (ст. 51 Закону № 889);

— надбавка за вислугу років. Її розмір становить 3 % посадового окладу за кожний календарний рік стажу держслужби, але не більше 50 % посадового окладу. Зараз розмір надбавки коливається залежно від стажу роботи від 10 до 40 % окладу з урахуванням надбавки за ранг;

Читайте також: з 1 травня в Україні зросла мінімальна зарплата і пенсія.

— надбавка за ранг держслужбовця. Її розмір визначає КМУ при затвердженні схеми посадових окладів;

— виплата за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього держслужбовця (50 % окладу тимчасово відсутнього колеги);

— виплата за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків за вакантною посадою держслужби за рахунок економії фонду посадового окладу за відповідною посадою;

— премії (за результатами щорічного оцінювання службової діяльності, місячні, квартальні). Типове положення про преміювання затвердить Мінсоцполітики за погодженням з Нацагентством з питань держслужби.

Читайте також: Кабмін визначив яке буде підвищення зарплат держслужбовцям з 1 травня 2016 року.

пенсионная реформа, пенсійний фонд, звітністьУвага! У разі зменшення розміру зарплати (без премії) у зв’язку із запровадженням нових умов оплати праці керівник держслужби має право виплачувати різницю між зарплатою, визначеною на підставі попередніх умов праці (без премії), та розміром зарплати, встановленої на підставі нових умов оплати праці (у рамках витрат, передбачених на оплату праці). Про це сказано в п. 14 розд. XI Закону № 889.

Крім того, слід ураховувати й інші новації: змінюється класифікація посад держслужбовців за категоріями, передбачається 9 рангів, визначено умови проходження випробування при призначенні на посаду, прописано підстави для припинення держслужби, допомога на оздоровлення надаватиметься у розмірі середньомісячної зарплати.

Читайте також: новий законопроект про державну службуновий порядок обчислення стажу державної служби затверджений Урядом та Кабмін визначив які будуть умови оплати праці державних службовців.