До 50 тисяч гривень на місяць пообіцяла лікарям керівник МОЗ Уляна Супрун | Альтернатива

До 50 тисяч гривень на місяць пообіцяла лікарям керівник МОЗ Уляна Супрун

Черкаси новини

У МОЗ планують навернути пацієнтів до сімейних лікарів та  уніфікувати лікарські протоколи. зі світовими стандартами. А в результаті зміни пріоритетів у фінансуванні медицини за принципом «гроші – за пацієнтом», сімейний лікар зможе отримувати від 19 до 50 тис грн на місяць.

Починаючи з 2017-го року пацієнти укладатимуть контракти із сімейними лікарями, яких самі ж оберуть, розповіла Уляна Супрун, виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України, під час презентації оновленої концепції змін у галузі медицини у Вінницькому національному медичному університеті імені Пирогова. Про це передає ВінницяОК.

Ми підрахували, що, навіть, при нинішньому рівні фінансування медицини, держава може собі дозволити виділяти по 1 тисячі гривень для медичного супроводу однієї родини з двома дітьми. Звичайно, у сімейних лікарів будуть витрати на утримання медсестер, іншого персоналу, оренду приміщень, але їхній дохід, все одно, суттєво зросте, – сказала Уляна Супрун.

Навернути пацієнтів до сімейних лікарів – один з основних пріоритетів нових змін у медицині, – каже очільниця міністерства. За її словами, якщо в розвинутих країнах світу до сімейних медиків звертаються 80% людей, решта – одразу йдуть до закладів вторинного рівня, то в Україні – все навпаки. На думку Уляни Супрун, звертатись до амбулаторій сімейної медицини люди будуть хоча б через те, що тільки в такому випадку держава компенсувати вартість окремих лікарських засобів.

До речі, повністю відшкодовувати держава обіцяє вартість препаратів від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету другого типу та бронхіальної астми.

Уніфікувати зі світовими стандартами у МОЗ планують також лікарські протоколи.

Українці хворіють точно так само, як мешканці інших країн і відмінностей у лікування не має бути. Ми також плануємо регулярно проводити ліцензування медиків-спеціалістів, іспити вони складатимуть кожних 2-3 роки, – зазначила Уляна Супрун.

Новації готує нова команда МОЗу і в секторі невідкладної медичної допомоги. Зокрема, планується впроваджувати автоматизовану диспетчерську систему.  Передбачається чкісніше  навчати умінням надання першої допомоги співробітників поліції, рятувальників та водіїв.

Загалом, за словами воконувача обов’язків міністра, пропоновані зміни не потребують суттєвих фінансових вливань, головне – реформувати саму організацію роботи галузі.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*