Дорогі ви наші чиновники… | Альтернатива

Дорогі ви наші чиновники…

Звенигородська районна державна адміністраця Звенигородська районна державна адміністраця

Ще в квітні минулого року Петро Порошенко подавав на розгляд Парламенту проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України», в якому, зокрема, передбачалася вилучення з Конституції статті 118, яка гласить, що «виконавчу владу в областях і районах, містах Києві і Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації». Іншими словами, йшлося про ліквідацію держадміністрацій.

Цей проект пізніше був відкликаний, хоча і встиг отримати загалом схвальні відгуки Венеціанської комісії. Тож держадміністрації продовжують існувати. Більше того, нинішнього року їхнім працівникам майже вдвічі підвищили посадові оклади. Та, як виявилося, підвищення те, залишилося… на папері, оскільки в державному бюджеті необхідних коштів для виплати держслужбовцям зарплатні не знайшлося.

За такої ситуації в більшості районів, як от і в Звенигородському, повернулися до давнього і випробуваного у 90-х роках методу: відпусток без збереження заробітної плати. Потому ж взялися «розкроювання» районного бюджету. Як повыдомляє кореспондент Альтернативи,  на недавній сесії Звенигородської районної ради депутати проголосували за виділення РДА 914 тисяч гривень . З них 500 тисяч – на зарплатню та 414 тисяч – борг за енергоносії.