Довідку-рахунок анулювано Кабміном | Альтернатива

Довідку-рахунок анулювано Кабміном

Буки, Маньківка, Звенигородка, Ватутіне, Черкаси новини

Тепер при оформленні покупки-продажу автомобілів довідку-рахунок непотрібно.

18 листопада, в Україні ліквідували Державну автомобільну інспекцію (ДАІ) і Міжрайонний реєстраційно-екзаменаційний відділ Державної інспекції безпеки дорожнього руху (МРЕВ). Про це на засідання уряду заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

“Ми ліквідували ДАІ, ми ліквідували МРЕВ, сьогодні ми за рахунок процедур у новій структурі готові повністю змінити механізм і таким чином “засудити” сьогодні довідки і рахунки і побажати їм стати історією”, – заявив Аваков.

За його словами, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк вже підписав відповідне доручення. “Завтра довідки і рахунки “накажуть довго жити”, – заявив глава МВС.

Як уточнив Аваков, Кабмін за пропозицією МВС анулював необхідність оформлення довідок-рахунків при купівлі та продажу автомобілів.

“Ми запропонували рішенням Кабінету міністрів повністю перекроїти процедуру, щоб будь-хто прийшов зі своєю машиною і покупцем оформив право передачі за столом за 10 хвилин, пред’явивши тільки документи, без довідки-рахунку”, – сказав глава МВС.

Міністр повідомив, що раніше у відділі МРЕВ людина, яка приходила оформляти купівлю-продаж автомобіля, купувала цю довідку-рахунок. Собівартість такої довідки 29 гривень, але приватні компанії, які отримували абсолютно законно повноваження на їх реалізацію, продають довідки від 599 до 2000 грн за штуку.

У середньому на місяць оформляється 80000 автомобілів. “Таким чином, близько 118 млн грн на рівному місці йшло в кишені комерсантам”, – підрахував Яценюк.

Тепер для оформлення автомобіля буде потрібно тільки нотаріально засвідчена угоду або біржова угода на вибір продавця і покупця.

Це вимагатиме оплати встановлених законом платежів та послуг нотаріуса. А для покупців нових авто у салонах достатньо надати в Сервісний центр договір, засвідчений печаткою продавця і свої документи, пояснив Арсен Аваков.

Довідку-рахунок скасовано

Довідка.
Довідка-рахунок – документ, що підтверджує право власності покупця на автомобіль, спецтехніку або інший транспортний засіб. Довідка-рахунок це бланк суворої звітності встановленого зразка. Право на його оформлення мали лише певні організації, що отримали дозвіл від департаменту ДАІ України.