Екологічне лихо на Звенигородщині розслідуватиме поліція та прокуратура | Альтернатива

Екологічне лихо на Звенигородщині розслідуватиме поліція та прокуратура

Черкаси кримінальні новини

Звенигородська місцева прокуратура днями через ускладнення санітарно-епідемічної ситуації та низьку якість питної води у водогоні міста внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне правопорушення, передбачене частиною 1 ст. 325 Кримінального кодексу України – порушення правил боротьби з епідеміями. Про це у відомстві повідомили у відповіді на запит журналіста Феофана Білецького.

Як зазначено у Кодексі, порушення правил, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим заразним захворюванням і боротьби з ними, якщо ці дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом до шести місяців, або обмеженням волі до трьох років. Об’єктом злочину є встановлений з метою захисту здоров’я населення порядок запобігання епідемічним та іншим заразним захворюванням і боротьби з ними.

На початку жовтня цього року «Ні корупції!» повідомляв про незадовільний екологічний стан джерел питного водопостачання, неефективну систему управління, недосконалі технології очищення питної води й стічних вод та низьку якість обслуговування населення комунальним підприємством водопровідно-каналізаційного господарства, а також про те, що така якість води створює серйозну небезпеку здоров’ю населення.

Верхній шар води, залишається в акваторії водозабору на Тікічу

Верхній шар води, залишається в акваторії водозабору на Тікічу

Йшлося також про злочинну бездіяльність місцевих чиновників, які уникають відповідальності не тільки за постачання споживачам питної води, яка не відповідає державним стандартам, але й за приховування або надання недостовірної інформації про якість питної води та систем питного водопостачання та водовідведення.

Читайте також: В Буках порядкують перлину селища.