Експерти радять – як економити і назбирати на квартиру | Альтернатива

Експерти радять – як економити і назбирати на квартиру

Гроші

Експерти розповіли, як оптимізувати свої витрати, правильно витратити зарплату, навчитися управляти особистими фінансами та вреші-решт назбирати на квартиру.

Всього за два роки, за даними соціологів, в Україні купівельна спроможність населення скоротилася на 25%. Зростання тарифів ЖКГ і інфляція змушує українців дедалі частіше замислюватися про економію. Сайт Сегодня.ua разом з експертами з’ясовував, як можна оптимізувати свої витрати, і що потрібно для того, щоб безбідно провести старість.

Як правильно витратити зарплату

Одна з головних “фінансових” помилок українців – відсутність планів, розповідає засновник тренінг-центру “Cashflow Ukraine” Олексій Половинкін. Експерт упевнений, планувати потрібно не тільки витрати на місяць, а й паралельно збирати гроші “на пенсію” і відкладати на великі покупки.

“Більшість українців, не плануючи, отримують зарплати і відразу ж їх витрачають на бажані витрати і потім, до кінця місяця, ледве зводять кінці з кінцями”, – пояснює експерт.

Свій щомісячний дохід Олексій Половинкін радить ділити на дві частини. Перша – на необхідні витрати (10% на заощадження, оплата “комуналки”, харчування, обслуговування кредиту). Друга частина (решту грошей) – на бажані витрати (техніка, розваги, одяг). “Якщо зарплата 10 тисяч, 6 тисяч потрібно витратити на необхідні витрати, 4 – бажані”, – наводить приклад експерт.

.png_08

Якщо ж низька зарплата не дозволяє відкладати, Олексій Половинкін впевнений, завжди можна знайти спосіб заробити більше. Наприклад, знайти собі додатковий заробіток в інтернеті.

“Навіть вдома, через інтернет, є багато можливостей заробляти. Між товаром і клієнтами завжди є продавці. Можна вибрати собі напрямок, відкрити сайт, можна продавати не тільки продукти, а й чужі послуги і заробляти на цьому”, – радить експерт з управління особистими фінансами.

“Навіть вдома, через інтернет, є багато можливостей заробляти. Між товаром і клієнтами завжди є продавці. Можна вибрати собі напрямок, відкрити сайт, можна продавати не тільки продукти, а й чужі послуги і заробляти на цьому”, – радить експерт з управління особистими фінансами.

Як правильно витрачати зарплату

1. Спочатку витрачати гроші на “обов’язкові витрати”
2. У супермаркети завжди ходити зі списком і ситим
3. Купувати продукти оптом, а техніку – в інтернеті
4. Купувати речі: літні – в кінці літа, зимові – в кінці зими
5. Краще купити одну дорогу брендову річ зі знижкою, ніж кілька дешевих
6. Не боятися шукати додатковий заробіток (наприклад, в інтернеті)

Назбирати гроші на покупку квартири, зазначає Олексій Половинкін, дуже складно – заощадження потрібно правильно інвестувати і примножувати. Однак перший крок – відкладати мінімум 10% від свого доходу. Навчившись відкладати частину доходу, впевнений експерт, українці також зможуть правильно вкласти свої заощадження і заробити на квартиру.

“Ось, наприклад, людина хоче квартиру, яка коштує 100 тисяч доларів. Щоб купити цю квартиру за п’ять років, потрібно 20 тисяч доларів на рік зберігати. Це практично нереально. Але є дуже важливе правило “гроші роблять гроші, і гроші притягують гроші”. Коли людина починає зберігати, у неї з’являється інтерес, і вона намагається розібратися, а як же навчитися примножувати гроші”, – розповідає експерт.

Як економити в побуті

Киянка Оксана розповідає, вже кілька тижнів поспіль вона проводить суботній ранок на продуктових ярмарках. Там ті ж продукти, що і в супермаркеті, можна придбати у виробника приблизно на 15-20% дешевше.

“На ярмарках можна купити і сир, і ковбасу дешевше, ніж в супермаркеті. У супермаркеті зі знижками купувати ковбаси та сири не варто. Вони можуть бути зіпсованими. Наша сім’я завдяки ярмаркам добре економить. Закуповаємося відразу на тиждень”, – ділиться порадами дівчина.

.jpg_01

Продуктовий ярмарок. Фото: архів

Крім того, в ярмарках є ще одна перевага: всі продукти можна спробувати. У той же час в супермаркетах, розповідає мешканка столиці, можна зі знижками, наприклад, купувати побутову хімію. Щоб бути в курсі всіх акцій, Оксана підписалася на поштову розсилку від супермаркетів.

“Я підписана на розсилки супермаркетів. Ось зараз, наприклад, в одному супермаркеті порошок (4,5 кг) продається за 170 гривень. А коли немає акції, цей же порошок можна купити за 280 гривень”, – розповідає дівчина.

Крім того, якщо влітку купувати зимові одяг і взуття, а взимку – літні, можна купувати якісний одяг і взуття з великими знижками.

“Босоніжки потрібно купувати взимку, а пальто і черевики – влітку. У сезон нові колекції дуже дорого коштують, а коли купуєш одяг і взуття не в сезон, діють великі знижки”, – радить дівчина.

Менше платити за “комуналку”

В результаті зростання тарифів на “комуналку” левова частина сімейного бюджету українців йде на оплату світла, води і газу. Експерти в сфері енергозбереження говорять, користуючись простими порадами, заощадити можна до 50%.

1176213

Експерти розповіли, як економити на “комуналці”. Фото: архів

Експерт в питаннях енергозбереження Анна Шумейко зазначає, для того, щоб платити менше за воду необхідно:

  • Встановити ричагові крани, які відразу ж припиняють подачу води
  • “Модернізувати” зливний бачок (зменшити його обсяг або придбати спеціальний енергозберігаючий бачок)
  • Використовувати пральну машину з класом енергоспоживання А+ і вище
  • Мити посуд не в проточній воді і берегти воду і вимикати воду під час чищення зубів

Щоб платити менше за світло, варто використовувати енергозберігаючі лампочки, поставити холодильник поставити в 10 см від стіни і подалі від батарей і прямих сонячних променів і рідко користуватися пилососом.

А для того, щоб зберегти в будинку тепло, Анна Шумейко радить пофарбувати батарею в темний колір. “Якщо пофарбувати батарею в темний колір і встановити за нею тепловідбивний екран, зроблений з алюмінієвої фольги, температуру в кімнаті можна підвищити на 2 градуси”, – пояснює Ганна.

Експерти кажуть, 40% тепла “йде” з приміщення через вікна. Для того, щоб зберегти тепло в квартирі, варто встановити двокамерні склопакети або ж утеплити вже встановлені вікна.

Експерт національного екологічного центру Максим Бабаєв радить, для того, щоб газова плита витратила менше газу, необхідно використовувати чистий посуд з плоским дном. Наліт на каструлі призводить до того, що для нагрівання її вмісту потрібно більше енергії.

Олексій Половинкін впевнений, правильно плануючи свої витрати, можна легко позбутися від неприємних “несподіванок”. “Більшість живуть з таким мисленням: “Катастрофа, моя дівчина вагітна, а я ще не готовий!”, “О жах, дитина йде в перший клас, стільки витрат”. Хіба ви раніше не знали, що дитина піде в перший клас? Якщо людина планує, вона вже інакше мислить: “О, нарешті пенсія, можна подорожувати по всьому світу”, “Ура, у мене буде дитина!”. Якщо планувати, тоді і життя стає приємніше”, – розповідає експерт.

Також можна спробувати попрацювати за сумісництвом. Про те який порядок роботи за сумісництвом читайте тут.

За матеріалами Сегодня