Голову апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка таки звільнять через тиск на суддю | Альтернатива

Голову апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка таки звільнять через тиск на суддю

Вища кваліфікаційна комісія суддів внесла подання на звільнення Володимира Бабенка з посади голови апеляційного суду Черкаської області. Про це повідомив правозахисник Роман Маселко.

“Вперше в історії України голову суду буде звільнено за тиск на суддю. Усі знають, що часто саме голови судів забезпечують “правильні” рішення шляхом використання своїх адмінповноважень. Але всі вони мають індульгенцію безкарності, бо такі впливи є основою діючої “системи”, – зазначив Роман Маселко.

Рішення про відкриття дисциплінарної справи стосовно пана Бабенка Комісія прийняла  27 вересня 2016 року.  Пан Бабенко як голова суду та суддя вимагав у підлеглого виносити незаконні рішення і причетний до справ проти активістів Майдану. У березні 2015 року суддя апеляційного суду Черкаської області, Сергій Бондаренко звинуватив голову у тиску. Прокуратура провела розслідування, але “за браком доказів” кримінальне провадження  закрили. Суддя оскаржив постанову прокуратури в Олександрівському райсуді Кіровоградщини.

Володимир Бабенко намагався уникнути відповідальності та втекти у відставку, однак Парламент не проголосував за відставку Бабенка, попри те, що Вища рада юстиції задовольнила його подання.

Володимир Бабенко

Володимир Бабенко

“ВККС винесла дійсно дуже важливе і символічне рішення. Це серйозний удар системі та сигнал викривачам, що боротися можна і варто”, – резюмує Роман Маселко