Коли вмирає остання надія | Альтернатива

Коли вмирає остання надія

Буки, Маньківка, Буцькі новини

 І все ж, попри всі негаразди, в Буках не втрачають віри в краще майбутнє селища. І пов’язане це значною мірою з Гірським Тікичем, береги і каньйони якого дедалі більше притягують до себе туристів майже з усієї України, що дозволяє мати такі-сякі прибутки місцевим жителям, які здають в найм квартири для відпочиваючих.

Буки, Маньківка, Звенигородка, Ватутіне, Черкаси новиниБагато хто з приїжджих не проти й придбати собі хатину. Тож будинки понад Тікичем, покинуті було господарями, відразу ж знайшли свого покупця, підскочивши при цьому в ціні. А віднедавна почали повертатися до рідних пенатів і деякі з тих, хто спробував заробітчанського хліба в далеких краях.

 – А скільки б ще повернулося, аби в нас був газ! – говорить селищний голова Оксана Степанівна Власюк, яка згрупувавши довкола себе однодумців, робить все можливе для того, аби Буки виглядали не гірше інших населених пунктів району. – Та ніяк не вдається завершити розпочате…

 Виявляється, газову трубу майже підвели до Буків – при в’їзді до селища бовваніє в бур’янах ще не повністю розтягнуте приміщення ГРС (газорозподільної станції). Було це, кажуть, ще у 2009 році. Та замовник, яким виступила держава, не повністю розрахувався з підрядником – фірмою «Східгазсервіс», і та не тільки припинила роботи, а й не погоджується віддати проектно-кошторисну документацію. Побували вже ходаки з Буків і в районних, і в обласних інстанціях, проте скрізь лише розводять руками. А з приймальні Прем’єр-міністра «потішили» відповіддю: можете, мовляв, газифікуватися коштом місцевого бюджету. Це при тому, що кілометр газомережі обходиться сьогодні в 1 мільйон 200 гривень.
Всього ж, за досить скромними підрахунками, аби «ввести» газ у селище, потрібно викласти понад 6 мільйонів гривень. Де взяти такі гроші, якщо з тих трьох мільйонів гривень, що їх має щорічно селищна рада, майже два мільйони йде на утримання дільничної лікарні. Аж ніяк не можна лишити без фінансової допомоги й дитячий садок, будинок культури, інші заклади.

Буки, Маньківка, Звенигородка, Ватутіне, Черкаси новини
Вимагає певних капіталовкладень й соціальна сфера в цілому. Надіялися, правда, бучани, що в ході чергових виборів зглянеться на їхні біди котрийсь з кандидатів- мажоритарників. Проте навіть найбагатші товстосуми не виявили бажання прощатися з такими грішми. А до наступних виборів ще далеко. Та й газ подорожчав. Тому й тішиться багато хто, що не викинув грубки та лежанки…

  Феофан БІЛЕЦЬКИЙ