Міністерство ставить хрест на професійно-технічній освіті у Звенигородці? | Альтернатива

Міністерство ставить хрест на професійно-технічній освіті у Звенигородці?

новини Черкаси, Звенигородка, Буки

Викладачі і студенти Державного навчального закладу «Звенигородский центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів», на Черкащині, були шоковані, ознайомившись з наказом Міністерства освіти України від 13 квітня ц.р. «Про оптимізацію мережі професійно-технічних навчальних закладів Черкаської області, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України», в якому йшлося про припинення існування їхнього закладу «шляхом приєднання до Мокрокалигірського професійного аграрного ліцею», що в Катеринопільському районі.

cherk-zven-ptu_01

Звенигородка новини, події

Про наказ в колективі дізналися 21 квітня, а вже через день Центр підготовки нагадував розтривожений бджолиний вулик, на фоні якого аж геть незатишно почувалися як директор Департаменту освіти і науки Черкаської РДА Валерій Данилевський, так і прибулий з ним у Звенигородку на зібрання з приводу «оптимізації» директор Державного навчального закладу «Мокрокалигірський професійний аграрний ліцей» Станіслав Кошолап, що, згідно наказу, перейшовши в ранг Мокрокалигірського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти, має стати «правонаступником всього майна, прав і обов’язків ДНЗ «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих професій».

Звенигородка новини, події

 З хворої голови на здорову

Звенигородка новини, події Колектив Звенигородського центру, до якого свого часу ввійшли училище сироварів, Козацьке та Звенигородське професійно-технічні училища, висловив своє обурення з приводу наказу Міністерства, прийнятого при клопотанні Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА і виданого не тільки без згоди, але й без врахування думки громади, без пояснень, для чого здійснюється така реорганізація. Передусім, чому головною юридичною особою має стати не навчальний заклад у Звенигородці а Мокрокалигірський? Адже Звенигородка протягом 95 років є районним центром, місто розташоване в центрі Черкаської області, знаходиться на відстані 12 кілометрів від залізничних станцій Богачеве та Звенигородка, через місто проходить автошлях Черкаси-Умань-Гайсин, що створює зручності для проїзду студентів. Окрім всього іншого, важливою перевагою на користь Звенигородки є те, що в школах району на сьогодні навчається 3987 учень.
Нинішнього року випускниками стануть 429 дев’ятикласників та 240 одинадцятикласників, частина з яких стає учнями ЦППРК. До того ж, на сьогодні в Україні це єдиний заклад, який здійснює підготовку кваліфікованих робітників з професій «сировар», «маслороб», «апаратник пастеризації та охолодження молока», «майстер незбираної молочної та кисломолочної продукції». Учні цих професій мають змогу проходити практику на відомому не тільки в Україні, а й за її межами, Звенигородському сироробному комбінаті. В ЦППРК за останні два роки створили нову електромонтажну лабораторію, технологічну лабораторію з професії «кухар-кондитер». Тут планували відкрити навчальну лабораторію .«Кав’ярня», міні-цех з виробництва м’яких сирів, про ліцензовано низку нових професій.

– А що тепер? – чулося в залі.

– Подивіться, що сталося з Козацьким профтехучилищем після приєднання, – говорили викладачі. – там усе роздеребанили, голі стіни залишилися. Так буде і з нашим Центром.

Про абсурдність намічених «вгорі» дій, посилаючись на значно вищий, аніж в тій же Мокрій Калигірці потенціал, говорив і голова районної ради Володимир Кучер.

– Належної аргументації тут немає, – резюмував він.

Дещо про класного директора та об’єднання громад

 Аргументували ж «гості» необхідність такої от «оптимізації», так би мовити, вимогою часу. Мовляв, в ході об’єднання громад в Катеринопільському районі з центром в Мокрій Калигірці, є шанс отримати від держави близько півтора мільйонів гривень на розвиток Мокрокалигірського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти. Звичайно, в разі його створення. Але на який розвиток можна розраховувати при таких грошах?

Звенигородка новини, події

Прозвучало на зібранні від одного з виступаючих і таке:
– Кажуть, що у Мокрій Калигірці класний директор ліцею. То переведіть його в Звенигородку і все стане на свої місця…

«Вірною дорогою йдете, товариші-панове!»

Так сказав би дізнавшись про маневри біля ДНЗ «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів» прісної пам’яті екс-міністр освіти і науки України Дмитро Табачник. Адже саме ним багаторазово відпрацьовувалася схема ліквідації та об’єднання навчальних закладів професійно-технічної освіти в Києві. Мотивувалися такі дії оптимізацією мережі професійно-технічних навчальних закладів, але у Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти врешті-решт виникли сумніви, що за вивіскою оптимізації стоять наміри вилучити у професійно-технічної освіти Києва майно та земельні ділянки для передачі іншим розпорядникам або господарям.

Звенигородка новини, події

На переконання асоціації, в діях Мiнiстерства освіти i науки України на той час були ознаки грубого адмiнiстрування без врахування державних iнтересiв та позиції громадянського суспільства, що викликає обурення серед працiвникiв професійно-технiчної освіти. Подібну думку висловлювали і учасники зібрання в Звенигородці колективу ЦППРК, батьки студентів, депутати обласної, районної та міської рад. Зокрема, депутат обласної ради Олекса Озірний без зайвих реверансів заявив:

– В ході такої от оптимізації думають не про освіту, не про дітей, а про землю.

І з цим не можна не погодитися. Адже за Звенигородським центром рахується майже 200 гектарів землі, за які давно вже точаться війни місцевого значення. «За цю землю вже два директори поплатилися своїми посадами» – прокоментували з залу заяву Олекси Антоновича.

Таким чином згоди на «оптимізацію звенигородчани не дали. Що буде потім, побачимо…

Феофан Білецький, для “Ні корупції!