Музей – в кожній школі | Альтернатива

Музей – в кожній школі

тальнівщина новини

 На сьогодні в навчальних закладах Тальнівського району діють 23 музеї та 14 кімнат народознавства інформує власкор Альтернативи.

Таким чином, кожна міська і сільська школа має свій музей.

Особливою популярністю користується музей «Дивень» міської школи №2, який знайомить з історією випікання обрядового хліба у різних населених пунктах регіону. Тут місцеві майстрині проводять майстер-класи з хлібопечення, проводять конкурси, пов’я зані з хлібом.
Справжнім центром духовності й патріотизму став музей «Шевченкова світлиця» міської школи №1. Особлива увага у краєзнавчому музеї Зеленьківської школи «Бабусина хата» приділяється збору фольклорних матеріалів: створено рукописні збірки пісень, приказок, прислів’їв, записаних від старожилів, зібрано понад 200 старовинних експонатів.

На базі музею працює творче об’єднання «Спадщина», до якого входять групи екскурсоводів, знавців народного календаря, фольклористів, краєзнавців. Завжди людно і в етнографічному музеї Кривоколінського НВК, де, окрім інших, розгорнута експозиція «Козацька доба» та експонуються пам’ятки трипільської культури, черняхівської доби, скіфський спадок та нумізматична колекція.