На Черкащині майже 2 тисячі атовців претендують на земельну ділянку | Альтернатива

На Черкащині майже 2 тисячі атовців претендують на земельну ділянку

На Черкащині 1 972 учасники АТО претендують на земельну ділянку, інформували Альтернативу на прес-конференції координаторів відділу «Центру допомоги учасникам АТО» при обласному контактному центрі.

Землевпорядною службою області надано 1 896 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО й сім’ям загиблих на загальну площу 2 500,68 гектарів. повідомив в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитро Мироненко.

– На сьогодні 579 осіб із числа військовослужбовців, правоохоронців і членів родин загиблих уже отримали у власність за рахунок земель державної та комунальної власності ділянки загальною площею 626,43 гектара, – проінформував Дмитро Мироненко. – Головним управління прийнято 525 наказів про затвердження документації з землеустрою та надання земельних ділянок у власність загальною площею 611,55 гектара. Із них – 305 земельних ділянок загальною площею 586 гектарів – для ведення особистого селянського господарства та 220 наділів (усього 25,54 гектара) – для ведення індивідуального садівництва.

Держгеокадастром Черкащини проводиться робота для створення резерву й пошуку вільних земель, які можуть бути передані у власність учасникам АТО. Наразі в області зарезервовано 1 679,72 га таких земель, із них 109,47 га призначено для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), 183,11 га – для ведення індивідуального садівництва й 1 387,14 га – для особистого селянського господарства

Інформація про зарезервовані в кожному районі ділянки для атовців розміщена на офіційному сайті Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області. Перейти на цю Інтернет-сторінку можна й із сайту Черкаської облдержадміністрації, де виокремлено спеціальну рубрику «Зарезервовані земельні ділянки для учасників АТО».

Також, Дмитро Мироненко розповів про те, що перешкоджає виділенню землі бійцям.

– Більшість громадян зазначеної категорії хочуть отримати ділянки ріллі для ведення особистого селянського господарства в розмірі не менше двох гектарів. Придатні до використання землі державної власності перебувають у довгострокових орендах сільгоспвиробників, які не погоджуються на вилучення в них земельних ділянок. А наявні вільні сільськогосподарські угіддя – пасовища, сіножаті, багаторічні насадження – люди відмовляться отримувати у власність.

Також сільські, міські ради не погоджуються з наданням земельних ділянок учасникам АТО, які живуть у інших населених пунктах, що суперечить ст. 24 Конституції України. Значна кількість військових – жителі Черкас або найближчих до обласного центру сіл. Усі вони бажають отримати земельні ділянки в адміністративних межах Черкаського району, де кількість землі, що може бути передана їм, обмежена.

Причиною відмови в наданні землі іноді є й те, що дехто ще раніше скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки, а приватизація проводиться лише один раз по кожному виду.

 Керівник землевпорядною повідомив журналістів, про термін оформлення у власність земельних ділянок.

– Дозвіл надається до 30-ти днів Головним управлінням. Однак потім громадянин звертається до розробників проектно-технічної документації на земельну ділянку, від чого переважно й залежить час. Виготовлення документації на землю – платне, що також часто стає перепоною для швидкого оформлення земельної ділянки.

– Надання землі учасникам АТО – пріоритетне завдання нашого відомства, – наголосив Дмитро Мироненко. – У Головному управлінні й у районних територіальних органах закріплені фахівці за цим напрямком роботи, керівники районних відділів Держгеокадастру особисто зустрічаються з учасниками АТО для з’ясування проблем, консультують, ведуть перемовини з головами сільських рад, сільгосппідприємцями. Адже лише скоординовані дії Держгеокадастру, органів місцевого самоврядування та райдержадміністрацій сприятимуть якнайшвидшому виділенню землі учасникам АТО.