На Черкащині через хімічну обробку полів масово гинуть бджоли | Альтернатива

На Черкащині через хімічну обробку полів масово гинуть бджоли

На Черкащині масово гинуть бджоли

Внаслідок діяльності орендарів земель сільськогосподарського призначення: оброблку полів хімічними препаратами, масово гинуть бджоли. Про це йдеться у відкритому листі пасічників Черкаської області.

18 пасік на Черкащині уже мають слабкі бджолосім’ї, різке зменшення збору меду і відповідні значні збитки, повідомляє видання vikka.ua.

Постраждалі бджолярі інформують, що загибель бджіл відбувається через обробку земель хімічними речовинами одним із сільгосппідприємств.

“Підприємство чотири рази упродовж травня-червня цього року обробляло орендовані поля хімічними препаратами, після чого упродовж двох-трьох діб (після кожного оброблення) спостерігалася масова загибель бджіл, а саме: перед льотками вуликів було буквально устелено загиблими бджолами і візуально спостерігалося різке зменшення кількості бджіл у вуликах. Зрозуміло, що і на полях бджоли гинули у величезних кількостях”, – йдеться у листі.

“Для багатьох з нас бджільництво – основне джерело доходу і дана ситуація для нас – трагедія. Крім того, наноситься величезна шкода довкіллю і людському здоров’ю, навіть вислів є: “не буде бджоли, не буде і життя на землі”, – обурені пасічники.

Як раніше повідомлялось черкаські бджолярі вже просили сільгоспвиробників не труїти бджіл. І для Черкащини ця проблема не нова. На початку травня цього року на Лисянщині зафіксували масову загибель бджіл. Місцеві пасічники з’ясували, що напередодні орендатор земель, ТОВ «НВФ «Урожай», обробляв поля ріпаку пестицидами, не попередивши, як то належить за Законом, власників пасік за три доби до хімобробок.
За цим фактом селяни звернулися до поліції, яка мала вирішити реєструвати кримінальне провадження чи ні.