На Черкащині ніяк не можуть встановити винних у рубці лісу у Смілянському лісгоспі | Альтернатива

На Черкащині ніяк не можуть встановити винних у рубці лісу у Смілянському лісгоспі

Більше місяця триває досудове розслідування у справі незаконної вирубки реліктових дерев на Черкащині. Нагадаємо, як писав «Ні корупції!», 19 травня цього року у Володимирівському лісництві Смілянського лісгоспу (Черкаська область) невідомі вирубали і намагалися вивезти десяток реліктових дубів. Ще майже стільки ж дерев інших порід пошкодили. Завершити злочин лісорубам завадили. За фактом незаконної рубки поліція зареєструвала кримінальне провадження. Загальні збитки, завдані чорними лісорубами, склали 107 тисяч.

Ліси ЧеркащиниЦя справа на рахунку злочинців у Володимирівському лісництві Смілянського лісгоспу, не перша, кажуть місцеві працівники. Два роки тому ту ж саму особу вже затримували за такий же злочин. Втім, кримінальне провадження зареєстроване 02.04. 2014 року в ЄРДР за ознаками злочину ст.246, незаконна порубка лісу, фактове, без особи,закрили ще 02.06.2015 року на підставі ч.1 ст.284 КПК п.2. (відсутність складу злочину).

Чи уникнуть цього разу чорні лісоруби відповідальності? У відповіді на запит «Ні корупції!», у ГУНП в Черкаській області повідомили: «Перевіркою викладених у зверненні фактів встановлено, що 20.05.2016 слідчим відділенням Смілянського відділу поліції ГУНП в Черкаській області, за зверненням лісничого Володимирівського лісництва Кисліченка О.В., (прізвище лісничого Володимирівського лісництва – Кисилічин, – Ред.) за фактом виявлення незаконної порубки лісу, розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні №12016250230001467 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 246 КК України. У кримінальному провадженні досудове розслідування не завершене. Проведеними у ньому слідчими діями не зібрано достатніх доказів для оголошення особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення».

Розслідування, схоже рухається у тому ж напрямку, як і попереднє, згадане вище, фактове, без особи, закрите на підставі, нібито, відсутності складу злочину.

Ліси Черкащини

Хоча інформація із передостаннього абзаца офіційної відповіді поліції дещо обнадіює. «На даний час у провадженні слідчим проводяться додаткові слідчі (розшукові) заходи, спрямовані на встановлення усіх учасників кримінального правопорушення та здобуття беззаперечних доказів причетності їх до вчинення злочину», – йдеться у відповіді на запит «Ні корупції!».

З цього приводу, згідно з інформацією, поданою у листі за підписом заступника начальника ГУНП В.О.Кожухівського, навіть скликали нараду.

«Стан розслідування даного кримінального провадження за участю керівництва Смілянського ВГІ ГУНП та слідчого, який його розслідує, заслухано на оперативній нараді, де присутнім вказано на активізацію розслідування кримінального правопорушення, виконання письмових вказівок та прийняття законного рішення», – йдеться в офіційному повідомленні.

«Ні корупції!»