На Черкащині виявили черговий конвертцентр | Альтернатива

На Черкащині виявили черговий конвертцентр

Кримінал

Суб’єкти господарської діяльності реального сектора економіки перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи на розрахункові рахунки фіктивних суб’єктів господарської діяльності, які в подальшому за допомогою банківських карток знімали дрібними сумами готівкою фігуранти провадження за винятком 10% за конвертацію коштів.

cherk-konvert-centr

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів через розрахункові рахунки, відкриті в 7 комерційних банках, склав 51 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету становлять 8,5 млн. гривень. Про це повідомляє Головне управління ДФС у Черкаській області.

«У ході досудового розслідування кримінального провадження, відкритого за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України, співробітниками податкової міліції Головного управління ДФС у Черкаській області припинено діяльність «конвертаційного центру», який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки Черкаської області та м. Києва з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку,» – йдеться у повідомленні держслужби.

cherk-konvert-centr-01

Конвертаційний центр організували чотири особи. У їхні наміри не входила ніяка підприємницька діяльність. Вони створили і зареєстрували на підставних осіб 23 фіктивні фірми для ухилення від сплати податків.

Під час обшуків в офісних приміщеннях, за місцем проживання фігурантів та в їх автомобілях,  вилучено 14 печаток фіктивних суб’єктів господарської діяльності, оргтехніку, банківські картки, «чорнові» бухгалтерські документи та установчі документи фіктивних фірм.

cherk-konvert-centr-03

Щоб відшкодувати завдані державі збитки, податківці арештували 60 банківських рахунків, на які продовжують надходити кошти для конвертації. На даний час вже заблоковано 360 тис. гривень. Досудове розслідування триває.

Дещо раніше Альтернатива вже повідомляла, що у Черкасах майже 150 підприємств вивели у тінь за допомогою послуг конвертаційного центру 500 млн.грн. Фіктивні товариства надавали послуги по транзиту та «конвертації» безготівкових коштів у готівку для різних суб’єктів господарської діяльності, в тому числі підприємств, які надають послуги за бюджетні кошти.  Діяльність центру припинили працівники Управління захисту економіки Національної поліції в Черкаській області.

Читайте також: Шахраї прикидаються домашніми майстрами – нові афери в кризу.