На Катеринопільщині під час гри у «руську рулетку» застрелився чоловік | Альтернатива

На Катеринопільщині під час гри у «руську рулетку» застрелився чоловік

Катеринопіль, Звенигородка, Ватутіне новини

Нині покійного Сергія Короля з села Радчихи Катеринопільського району односельці мали за товариського і трудолюбивого чоловіка. Їздив на заробітки в Польщу. Не сидів без роботи і вдома. Доглядав сад, мав теплицю. Ото лише, що часто гуляли в оселі Королів хмільні компанії.

Того трагічного для господаря дня у Королів теж були гості. В ході застілля захотілося розваг. Згадали про пневматичний пістолет фірми «Флобер», придбаний Сергієм по дорозі з Польщі. Хтось запропонував зіграти в «руську рулетку». Стріляли по черзі. Коли черга дійшла до Сергія, він приставивши пістолет до лоба і натиснувши на спускову скобу, похитнувся і впав. Захмелілі гості сприйняли це як жарт і невдовзі розійшлися. І лише вранці його протверезіла дружина побачила, що чоловік мертвий. Побоявшись відкрити правду, разом з учасниками «забави» вирішили зімітувати нещасний випадок: мовляв Сергій загинув, ударившись об відро.

Проте поліцейські, прибувши на місце події, знайшли кулю і встановили справжню причину загибелі чоловіка.

Замість довідки. «Русская рулетка» – одна з найбільш відчайдушних ігор, коли ставкою було життя, вважалася досить популярною в російському війську, передусім серед гусарів. А в сімнадцятому році, коли навколо все розвалювалося, багато хто з російських офіцерів, вважаючи, що втрачається не тільки престиж, гроші, сім’ї, країна, але й офіцерська честь, все частіше вдавалися до гри в «рускую рулетку».
За правилами гри, порожній барабан нагана заряджався одним патроном, після чого барабан декілька разів провертали так, аби гравці не знали, де знаходиться той, єдиний патрон, і по черзі підносили дуло до скроні, натискуючи на спусковий гачок. З цього приводу легендарний Михайло Звездінський співав:

Я кручу барабан своего револьвера,
Оценю у судьбы толщину волоска,
Я играю ва-банк, господа офицеры,
Ставка – жизнь, господа, остальное – тоска!