На Звенигородщині «колишні» беруть реванш | Альтернатива

На Звенигородщині «колишні» беруть реванш

Звенигородка Черкаська область, рада

Не пішла люстрація, оголошена після подій на Євромайдані, на Звенигородщині. Революційні вітри змели з владних кабінетів голову районної ради та голову райдержадміністрації. Однак одіозні ставленики від регіоналів та їхні посіпаки залишилися біля корита.
Пригрів, призначений вже нинішнім президентом України, голова РДА і заступника з гуманітарних питань Руслана Каюк, якому через деякий час все ж вказали на двері. Проте якийсь місяць тому Каюка знову призначили на цю ж посаду. Такий трюк не міг залишитися не поміченим.

Першими засвідчили свою позицію депутати Звенигородської міської ради, котрі, обговоривши на сесії цю безпрецедентну, на їх думку подію, майже одноголосно прийняли звернення до голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка, вказавши, що призначення заступником голови РДА чоловіка, котрий « під час Революції Гідності організовував поїздки груп продажних людей на антимайдан, ревно служив колишній владі», не входить ні в які рамки..

«Сьогодні, коли на сході нашої країни точиться війна, коли патріоти захищають рідну Українську землю, – йшлося у зверненні, – не можна грати на святих почуттях людей, випробовувати їх терпіння: «чи проковтнуть і це?», щоб наблизити реванш колишніх перефарбованих регіоналів, які підтримували владу злочинців».

Питання про перебування на посаді Руслана Каюка було винесене і на сесію районної ради, яка відбулася на початку червня ц.р. Проте після озвучення майже однотипного звернення до голови облдержадміністрації, в якому Юрію Ткаченку пропонувалося звільнити з займаної посади одіозного заступника голови РДА та зробити відповідні висновки щодо дій голови РДА Василя Довбуша, в сесійній залі завирували пристрасті. Деякі депутати замість обговорення ситуації, стали звинувачувати у всіх смертних гріхах … голову райради Володимира Кучера, а один зі «слуг народу» – недавній регіонал, закликав обох керівників району обнятися, пославшись на Шевченкове «Обіймітесь брати мої, молю вас, благаю». Від громадськості якийсь чоловічина в загалі виступив на захист Каюка, повідомивши, що той виконував оборонні роботи в зоні АТО, а, отже, й повністю очистився.

zven-rda-rada-kajuk

Майже одночасно підійшли до трибуни й голова РДА зі своїм «очищеним» заступником (див. на фото). І хоч в тому шарварку, що зчинився в сесійній залі, їхні «аргументи» доходили далеко не до всіх учасників зібрання, депутати в ході поіменного голосування не підтримали звернення. З присутніх на сесії двадцяти восьми депутатів «за» проголосували лише дев’ятеро.

Характерно, що при цьому утрималися навіть голова і деякі члени фракції «самої революційної» партії. Таким чином можна дійти і до братання і обнімання з «колишніми» …

Феофан БІЛЕЦЬКИЙ