На Звенигородщині відкрили пам'ятний знак борцям за волю України | Альтернатива

На Звенигородщині відкрили пам’ятний знак борцям за волю України

Звенигородське вільне козацтво Холодна й дощова погода не змогла завадити відкриттю пам’ятного знака легендарному отаманові «дідові Шаповалу»

В переддень Покрови пресвятої Богородиці в селі Козацькому на Звенигородщині відбулися урочистості, присвячені українському козацтву. 

Хоч холодна й дощова осіння погода внесла корективи в заплановані заходи, на свято зійшовся не тільки місцевий люд – в Козацьке прибуло чимало гостей з сусідніх сіл, Ватутіного і Звенигородки.

На Звенигородщині відкрили пам’ятний знак борцям за волю України

Адже цього дня, після святкового молебеня у місцевій церкві св. Варвари, тут мала відбутися непересічна подія – відкриття пам’ятного знака воякам Козачанського куреня Звенигородського коша Вільного козацтва та їхньому легендарному отаманові «дідові Шаповалу».

Це про нього, Опанаса Шаповала, писав у своїх спогадах генерал-хорунжий Армії УНР, отаман Юрко Тютюнник: « То був справжній тип запорожця: не любив старий байдики бить, його так і тягло на коня та до бою».

Пам’ятний знак воякам Козачанського куреня Звенигородського коша Вільного козацтва та їхньому легендарному отаманові «дідові Шаповалу»

Пам’ятний знак воякам Козачанського куреня Звенигородського коша Вільного козацтва та їхньому легендарному отаманові «дідові Шаповалу».

Право відкрити пам’ятний знак було надано нащадкам сотника Козачанського куреня Прокопа Лисенка – сестрам Руслані та Вікторії Бухтіяровим. До речі, їхній батько захищає нині незалежність України на українсько-російському фронті.

На Звенигородщині відкрили пам’ятний знак борцям за волю України

Обряд посвячення у козаки

Звертаючись до громади, отаман ГО «Козачанський курінь Вільного козацтва», ініціатор встановлення пам’ятного знака Олег Голуб подякував спонсорам та сільчанам за сприяння у його спорудженні та разом з козацькими старшинами і духовенством здійснив своєрідний обряд посвячення у козаки як місцевої шкільної молоді, так і дорослих.

На Звенигородщині відкрили пам’ятний знак борцям за волю України

Серед новопосвячених було чимало почесних гостей свята, зокрема, голова Звенигородської районної ради Володимир Кучер, відомий етнограф та краєзнавець, заслужений працівник культури, доктор філософії в галузі культурології Вадим Мицик, депутат обласної ради Сергій Куліков.

На Звенигородщині відкрили пам’ятний знак борцям за волю України

Завершилося свято патріотичним концертом та залпом зі старовинної козацької гармати.

Читайте також: День свого села жителі Гудзівки святкували під легендарною Звенигорою.