НЕЦУ у суді вимагає скасування Програми розвитку гідроенергетики | Альтернатива

НЕЦУ у суді вимагає скасування Програми розвитку гідроенергетики

Черкаси кримінальні новини

Окружний адміністративний суд Києва 21 червня провів перше засідання по розгляду позову Національного екологічного центру України (НЕЦУ) щодо скасування Програми розвитку гідроенергетики України на період до 2026 року. Про це Алтернативі повідомили у прес-центр НЕЦУ.

Відповідачами по даному позову виступають Кабінет міністрів України та Міністерство енергетики та вугільної промисловості України.

У НЕЦУ вважають, що при розробці та схваленні Програми розвитку гідроенергетики не було дотримано порядку розробки та затвердження державної цільової програми. Зокрема, не були проведенні громадські слухання, відсутня державна екологічна експертиза, не враховано зауваження профільних органів державної влади (Мінприроди).

Також не було повідомлено Республіку Молдова про транскордонний екологічний вплив, що є порушенням діючого міжнародного законодавства.

На думку екологів, передбачене Програмою спорудження гребель та водосховищ матиме негативні наслідки, зокрема у вигляді зміни видового та чисельного складу біомаси рослин, тварин, формування нових біоценозів та, як наслідок, забруднення води, яка використовується, зокрема, для побутових та сільськогосподарських потреб.

При цьому будівництво ГАЕС передбачається на водних об’єктах загальнодержавного значення, а саме на річках Дніпро, Дністер, Південний Буг, що вказує на надважливе значення для країни запланованих Програмою заходів та, відповідно, на необхідність наукового дослідження впровадження таких заходів та врахування думки суспільства.

Нагадаємо, 13 липня 2016 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 552-р було схвалено Програму розвитку гідроенергетики України на період до 2026 року.

Програмою передбачається зокрема будівництво першої черги у складі трьох гідроагрегатів, другої черги у складі гідроагрегату № 4 та третьої черги у складі гідроагрегатів №5–7 Дністровської ГАЕС, Канівської ГАЕС, каскаду Верхньодністровських  ГЕС та Ташлицької ГАЕС, а також реконструкція другої черги дніпровського каскаду гідроелектростанцій. Розробником Програми є Міністерство енергетики та вугільної промисловості України.