Новий міністр освіти – Лілія Гриневич | Альтернатива

Новий міністр освіти – Лілія Гриневич

новини Черкаси, Звенигородка, Буки

Народний депутат Лілія Гриневич призначена на посаду міністра освіти і науки. Відповідне рішення було ухвалено 239 народними депутатами при голосувані за новий склад Кабінету Міністрів.

Потрібно завершити навчальний рік, – Гриневич

 Напередодні призначення Лілія Гриневич, розповіла в ефірі 112 Україна про завдання, реалізацією яких вона займатиметься на посту міністра.

«Почнемо з того, що нам потрібно, нарешті, правильно завершити навчальний рік. Тобто там є такі завдання, які потребують негайного вирішення, наприклад, зараз є загроза того, що вчасно діти не отримують атестати, не можна такого допускати», – зазначила Гриневич.

Також за її словами, є проблеми зі шкільними підручниками, отже, зараз потрібно налагодити, щоб нарешті був проведений тендер, пов’язаний з підручниками.


«Є питання імплементації реформи вищої освіти, де необхідно доопрацювати частину нормативно-правової бази, яка є підзаконною для втілення закону “Про вищу освіту”. Крім того, ми закінчуємо доопрацювання закону “Про освіту”, який вже є в парламенті, і я вважаю, що нам терміново треба почати роботу над новими стандартами освіти… Ми готуємо зараз нові стандарти освіти для профільної старшої школи… і ще дуже проблемне місце сьогодні в освіті – це професійно-технічна освіта, з яким є серйозні питання щодо системи її фінансування, і нам треба стратегічно вибудувати нову модель багатоканального фінансування ПТУ”, – зазначила Лілія Гриневич.

Нагадаємо, що Лілія Гриневич є відомим фахівцем в освітній галузі. Вона створювала систему зовнішнього незалежного оцінювання в Україні. У 2006 році обіймала посаду директора Українського центру оцінювання якості освіти.

Також очолювала Головне управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації.

Під час політичної діяльності двічі обиралась до парламенту. Народний депутат 7-го і 8-го скликань, голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти. Член Політичної партії “Народний фронт”.

Гриневич є одним з авторів законопроекту про освіту, який, після доопрацювання в профільному парламентському комітеті, був повторно зареєстрований у Верховній Раді.