Обережно! Новий вид шахрайства з картками – попереджає НБУ | Альтернатива

Обережно! Новий вид шахрайства з картками – попереджає НБУ

Фінансові новини Черкаси

В Україні поширились крадіжки даних платіжної картки за допомогою систем зовнішніх інтерактивних голосових відповідей (IVR). Про це інформує Forbes з посиланням на повідомлення Національного банку України.

У цій схемі нового виду шахрайства власникам платіжних карток телефонують не самі шахраї, а запрограмовані роботи, які від імені «банку» просять надати інформацію про платіжну картку або логін/пароль від веб-банкінгу, які необхідні для здійснення платежу.

«Наголошуємо, що дані платіжної картки (повний номер карти, термін її дії, код CVV / CVV-2, ПІН-код до карти), логін / пароль для входу в веб-банкінг, є конфіденційними і ви не повинні їх надавати іншим особам (в тому числі працівникам банків, в яких відкриті карткові рахунки)», ‒ підкреслюють в НБУ.

Працівники банку за жодних обставин не будуть і не мають права дзвонити клієнтові із запитом такої інформації.

Повний номер карти, слово-пароль, сума і дата останнього зарахування на картку можуть надаватися виключно під час проходження ідентифікації при самостійному зверненні до банку.

«Якщо Вам телефонують невідомі особи на ваш мобільний телефон, називаючись працівниками будь-якого банку (служби безпеки, служби моніторингу, контакт-центру), з вимогою провести «ідентифікацію», надати/підтвердити дані вашої карти або надати будь-які інші персональні дані, рекомендуємо негайно припинити таку розмову», ‒ попереджають в НБУ.

Читайте також: Фірми автодилери попереджають про обман та фіктивні виграші.