Нинішній рік на Звенигородщині проголошено роком Вільного козацтва | Альтернатива

Нинішній рік на Звенигородщині проголошено роком Вільного козацтва

Альтернатива: Звенигора

У Звенигородському районі, де сто років тому зародився рух Вільного козацтва, котрий невдовзі охопив всю Україну, 2017 рік проголошено Роком Вільного козацтва.

Таке рішення прийняли депутати Звенигородської районної ради на минулій сесії. Перший крок до вшанування легендарних борців за волю України ще торік зроблено в селі Козацькому: тут з ініціативи членів громадської організації «Козачанський курінь Вільного козацтва» встановили пам’ятний знак тамтешнім вільнокозакам та їхньому славному курінному отаманові Опанасові Шаповалу. До речі, пропозицію про відзначення 100-річчя Вільного козацтва на районному рівні подав саме теперішній козачанський отаман – голова згаданої громадської організації , депутат Звенигородської районної ради Олег Голуб потому, як на розширеній нараді за участю місцевих краєзнавців та окремих керівників й активістів місцевого самоврядування відбулося попереднє планування й обговорення низки заходів, приурочених визначній даті в історії району. Зокрема передбачено встановлення відповідних меморіальних знаків, увіковічення у назвах вулиць імен видатних земляків, які 100 років тому стали на захист свободи і незалежності України, та видання книги про отамана Звенигородського коша Вільного козацтва, прославленого воєначальника Армії УНР Юрка Тютюнника.

 А про важливість виконання наміченого свідчить вже саме рішення сесії районної ради : «визначити вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917-1921 років та популяризацію козацтва на Звенигородщині одним із пріоритетів діяльності органів виконавчої влади району…”

Leave a comment

Your email address will not be published.


*