Особливості будівництва заміського будинку | Альтернатива

Особливості будівництва заміського будинку

новини Звенигородки - Альтернатива

Замислюєтеся про тихе заміське життя? Можна купити готовий будинок або побудувати котедж в облаштованому селищі поруч з містом. Сайт ibud.ua у 2012 році з’ясовував, яких витрат потребує перехід до нового способу життя.

Криза навчила українців рахувати гроші – тепер мало хто готовий платити за статус клубного заміського житла. Куди більше охочих купити землю в котеджному містечку, отримати ділянку з необхідними комунікаціями і благополучне соціальне оточення. Нинішні покупці легко закочують рукави і приймаються виконувати роль генерального підрядника при зведенні будинку своєї мрії: замовляють архітектурний проект, наймають будівельні бригади та закуповують необхідні матеріали. Адже на кону десятки тисяч доларів економії.

«Якщо самостійно будувати для себе будинок на земельній ділянці, купленому в селі, тоді вартість 1 кв. М вам обійдеться приблизно в 500 дол з урахуванням прокладки всіх мереж. Якщо будувати будинок на ділянці в котеджному селищі, ціна квадрата збільшується на 30-50%. Якщо ж купувати готовий котедж, то його квадратний метр обійдеться в середньому 1,2-1,3 тис. дол за кв. м », – констатує директор з маркетингу SV Development Володимир Степенко.

Що зараз будують? Найчастіше будинки загальною площею 160-250 кв. метр на земельній ділянці 10-15 соток, розташованому в 15 – 20 кілометрах від міста-мільйонника або столиці.

Готове щастя

Покупка готового будинку в котеджному містечку підійде тим, кому час дорожчий за гроші. «Будинки в котеджному комплексі – прекрасна альтернатива київській квартирі з усіма можливими зручностями: комунальна служба піклується про воду, електрику, каналізації, прибирання території від снігу та сміття. Ніяких турбот і тривог », – нахвалює керівник проекту котеджного комплексу« Белгравія »Альберт Зражевський. Пропозицій заміських «палаців» загальною площею 500 кв. М сьогодні як і раніше безліч, хоча популярнішим будинку до 200 метрів. Середня вартість квадратного метра – 1-2 тис. дол для Києва і 450-700 дол для міст-мільйонників.

Заміські будинки в селищах зазвичай продають разом із землею, вартість сотки може досягати 4-6 тис. дол – в залежності від місця розташування.

До речі, «готовність» котеджу – поняття відносне. Покупцеві ще належить організувати та оплатити внутрішню обробку будинку, що виллється мінімум в 250 дол на кожен «квадрат». А якщо покупець отримує тільки коробку з дахом без підведених комунікацій, то йому доведеться викласти кілька сотень доларів в перерахунку на «квадрат», щоб у домі з’явилося світло, опалення, вода і каналізація.

Основним ризиком покупки будинку в містечку вважається сумна перспектива інвестувати свої гроші в «довгобуд». За даними порталу zagorodna.com, на початок березня в Києві і області налічується 84 «заморожених» містечка, тобто більше 40% загальної кількості споруджуваних і проектованих об’єктів.

Цього ризику не так просто уникнути, навіть купивши готовий будинок в котеджному містечку, де повністю проведені комунікації, а більшість будинків – Населені. Звичайно, «готових» пропозицій – сотні, правда, ціна для них на 50-60% вище, ніж при оплаті котеджу на нульовій стадії будівництва.

Але найчастіше під «готовими» пропозиціями продавці розуміють не до кінця зведені щодо компактні будинки в котеджних містечках, мають хоча б мінімальну інфраструктуру. Або на продаж виставлені побудовані до кризи будинку великої площі в селищах з готовою інфраструктурою. Готових будинків більш-менш ліквідної площі в містечках з інфраструктурою практично немає. А левова частка пропозицій припадає на будинки, часто зведені індивідуально, навіть поза селищ – просто на обгородженій території.

У регіонах попит на будинки в котеджних містечках набагато нижче, ніж в околицях столиці, тому вкладати у створення цих проектів свої гроші забудовники не поспішають. Якщо в Київській області зараз закладено 292 селища, то під Одесою – тільки 78, а в Донецькій і Дніпропетровській областях і того менше – 17 і 16 містечок. А от ціни на «квадрати» в передмістях міст-мільйонників і близько столиці практично на одному рівні. За даними консалтингової компанії «РеалЕкспо», середня ціна метра в котеджних селищах Київської області – 1,1 тис. дол, під Одесою – 1,07 тис. дол, в Дніпропетровській і Донецькій області – 1,02 тис. дол Дешевше коштують котеджі біля Львова – всього 641 дол./м2.

Напівфабрикат мрії

Купівля земельної ділянки в котеджному містечку і подальше будівництво – справа привабливе і економічно вигідне, хоча і клопітка. Воно підійде терплячим і розважливим. Переваг у цього шляху безліч. Адже самостійно розробляючи проект будинку можна врахувати всі свої особливі вимоги. Крім того, темп будівництва залежить тільки від клієнта – його можна прискорити або «заморозити» до кращих часів. І ніхто не зажадає оплатити одразу всю вартість будинку. Зазвичай від старту робіт до моменту новосілля пройде 16-18 місяців. Будівництво 1 кв. М обійдеться в середньому в 700-900 дол з урахуванням підведення всіх інженерних комунікацій і облагороджування присадибної ділянки (розбити газон, заасфальтувати доріжки, поставити паркан і т. д.).

Цей варіант вигідніше покупки готового будинку – економія на будівництві 1 кв. М складе мінімум 250 дол Головний недолік такого способу покупки заміського житла – дефіцит пропозицій. «За кожною ділянкою під котеджне містечко стоять власники, які планували заробляти і на землі, і на будівництві будинків. І вони все ще плекають надії побудувати котеджі і продати їх за подвійним прайсом », – розповідає незалежний експерт із нерухомості Ярослав Цуканов.

Рекламувати можливість купівлі земельної ділянки в своєму містечку забудовники не поспішають. Про вартість сотки землі відкрито говорять лише одиниці. За 4 тис. дол продають сотку землі в котеджному містечку «Михайлівський Сад». Дешевше земля в «Green Wood club» – 1,2-1,5 дол. / Сотка.

Вибираючи земельну ділянку в котеджному містечку, особливу увагу потрібно звернути на позначення її меж та фактичну можливість підключення до заявлених комунікацій. У цих питаннях криються головні ризики. «Земельна ділянка повинна бути« винесений в натурі »- повинні стояти кілочки, що позначають його межі », – говорить Ярослав Цуканов. За це відповідає місцевий землевпорядник. Він повинен розмітити ділянка кілками та присвоїти йому порядковий номер. Те ж відноситься і до комунікацій. Вірити на слово, що їх потужностей вистачить на всіх, не варто. Щоб не потрапити в халепу, потрібно перевірити в місцевому обленерго, чи потужності на трансформаторі, до якого покупцеві обіцяють підключення.

Юристи радять перевірити також наявність у забудовників документів. «Обов’язково переконайтеся в тому, що забудовник має право продавати вам цю ділянку. У нього на руках має бути державний акт на право власності на землю і відсутність обтяжень на неї, у чому можна переконатися, зробивши запит до державного реєстру земель. Цільове призначення землі повинно бути «під будівництво та обслуговування житлових будинків », інакше будь-яку житлову споруду на цій ділянці не вдасться узаконити і ввести в експлуатацію», – розповідає керуючий партнер юридичної компанії Spektor’s Law Agency Володимир Гаріпов.

Не той комфорт

Найпростіший спосіб обзавестися житлом за містом – купити будиночок в селі. Вселитися можна хоч на наступний день і ризиків практично ні, адже це житло вже введено в експлуатацію: межі домоволодіння чітко виділені, документи на руках у продавця, і переконатися в їх справжності не важко.

І все ж ажіотажного попиту на будинки в селах зараз немає. «Люди не хочуть купувати навіть недорогі будинки по сусідству зі старими сільськими« хатинками ». Все вибирають правильне оточення. Якщо й купують будинки в селі, то з нормальними сучасними будинками », – розповідає Володимир Степенко. Одне з істотних «незручностей» такої покупки полягає в тому, що потенційний покупець не може перевірити і знайти приховані будівельні дефекти будови. «У стіни не заглянеш – на вигляд вони всі рівні. Про те, що водопровідні труби прокладені з порушенням будівельних норм і взимку вони в одному місці постійно промерзають і «рвуться», я дізналася тільки цієї зими в морози. Влітку буду наймати майстрів, щоб вони перекладали водопровід », – розповідає мешканка Бучі Тетяна Тимошина. При виборі будинку фахівці рекомендують звертати увагу на якість прокладених інженерних мереж, відсутність замазаних тріщин на стінах, стан даху та фундаменту.

Не завадить поцікавитися системою опалення та якістю електропроводки. До речі, заощадити за рахунок покупки сільського будинку не вдасться: ціна особняка в 15-20 – кілометровій зоні Києва загальною площею в 150-180 квадратів складе 125-250 тис. дол Це дешевше будівництва сучасного котеджу такого ж метражу всього на 10-15 тис. доларів.

За даними консалтингової компанії SV Development, середня ціна «квадрата» в сільських будинках під Києвом сьогодні становить 970 дол Найдорожчі метри – в Обухівському і Києво-Святошинському районах – близько 1,4 тис. дол Найдешевші – у Таращанському і Сквирському районах – 250-300 дол./м2. Традиційно ціна квадратного метра в передмістях міст-мільйонників вдвічі-втричі нижче, ніж в околицях столиці.

Скільки коштує будинок в Україну * (2012 рік)

Регіон

Ціна кв.м, дол

Київ 970
Донецьк 460
Дніпропетровськ 430
Одеса 300
Харків 400
Львів 360

* Середні ціни для 20-кілометрової зони, готові будинки в селах, за даними баз безкоштовних оголошень.

Які документи повинен отримати покупець будинку та земельної ділянки *

Назва документа

Його призначення

Договору купівлі-продажу будинку та земельної ділянки Повинні бути нотаріально завірені та підлягають державній реєстрації
Державний акт на право власності на землю Видається на спеціальному бланку, який підтверджує право власності на земельну ділянку
Кадастровий план земельної ділянки Карта, на якій зафіксовані межі ділянки, представлені як в графічному, так і в текстовому вигляді
Акт встановлення та погодження на місцевості меж земельної ділянки Документ, за яким межі ділянки правильно перенесені з кадастрового плану на місцевість, і який підтверджує відсутність спорів між сусідами про межі земельної ділянки
Свідоцтво про право власності на об’єкт нерухомості Підтверджує право власності на будинок
Акт приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта Підтверджує відповідність закінченого будівництвом об’єкта проектній документації державним будівельним нормам, стандартам і правилам
Техпаспорт домоволодіння Містить план земельної ділянки, експлікацію площі земельної ділянки, опис будівель і споруд, призначення, їх тех. стан і вартість
Техпаспорт на будинок Містить технічну характеристику будинку у вигляді поверхового плану будови. На кожне будова на ділянці потрібен свій техпаспорт

* За даними юридичної компанії Spektor’s Law Agency.

** Даний перелік не є вичерпним, оскільки має значення організаційно-правова форма забудовника, місцерозташування будівництва і т. д.

Варіанти придбання заміського житла *

Готовий будинок в котеджному містечку

 • Ціна питання: 201,25 тис. дол
 • Ціна будинку (165 кв. м) і землі (9 соток): 160 тис. дол
 • Витрати на обробку: 41,25 тис. дол **
 • В’їхати можна через 5-8 місяців

Будівництво будинку на ділянці в котеджному містечку ***

 • Ціна питання: 173,25 тис. дол
 • Ціна землі (9 соток): 36 тис. дол
 • Ціна будівництва будинку (183 кв. м): 91,5 тис. дол
 • Витрати на обробку: 45,75 тис. дол **
 • В’їхати можна через 18-20 місяців

Купівля будинку в СМТ

 • Ціна питання: 157,5 тис. дол
 • Ціна будинку (150 кв. М) і землі (7 соток): 120 тис. дол
 • Витрати на обробку: 37,5 тис. дол **
 • В’їхати можна через 4-6 місяців

*     Для 20-кілометрової зони Києва.
**   Виходячи з вартості обробки 1 кв. м – 250 дол
*** Покупка ділянки з договором підряду на будівництво будинку, подальше будівництво за узгодженим проектом.


Дахи з похилими кроквами.