Отримати сезонну роботу в Польщі українцям буде складніше | Альтернатива

Отримати сезонну роботу в Польщі українцям буде складніше

news? novyny

Через півроку вступлять в силу нові правила працевлаштування іноземних сезонних працівників, на яких наполягає Євросоюз. Вони суттєво обмежать фермерам можливість тимчасового працевлаштування іноземців, в основному з України, передає DT з посиланням на польські ЗМІ.

В даний час діє спрощена процедура офіційного працевлаштування. Вона дозволяє працювати іноземцям в Польщі без дозволу на роботу в строк, що не перевищує шість місяців протягом наступних дванадцяти місяців, без необхідності отримання дозволу на працевлаштування. Головна умова – це отримання безкоштовно зареєстрованої роботодавцем у повітовому управлінні праці заяви про намір доручити роботу іноземцю.

Таку форму тимчасового працевлаштування іноземців масово використовують поляки, що займаються вирощуванням полуниці, чорниці, яблук та інших фруктів.

Після 30 вересня 2016 року будуть введені нові адміністративні процедури, що на практиці означає необхідність отримання дозволу на роботу. Таких дозволів протягом 2015 року було видано 69 тисяч, що складає лише 9% від усіх зареєстрованих заяв.

новини - Сезонная работа

Збір врожаю полуниці в Польщі

За даними Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики Польщі, в 2015 році відбулося стрімке зростання кількості зареєстрованих заяв про намір доручити виконання роботи іноземцеві. Таких документів було до 782 тисяч, або більш ніж удвічі більше, ніж у 2014 році. З них 97,5% були видані українцям.

Перешкоди можуть з’явитися вже в 2017 році, адже саме тоді в силу вступлять зміни до процедур.