Після дев'яти років навчання учні матимуть три шляхи здобуття освіти | Альтернатива

Після дев’яти років навчання учні матимуть три шляхи здобуття освіти

Після дев’яти років навчання, тобто після 9-го класу школярі вибиратимуть три варіанти продовження навчання, повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей  під час зустрічі з директором департаменту професійної освіти і зайнятості GOPA Consultants Мартіном Еглітца та регіональним директором Інституту DVV International Анітою Якобсоне. Інформує портал “Освіта”.

За словами заступника міністра, у випадку, якщо буде прийнятий закон «Про освіту», в Україні структуру середньої освіти буде змінено.

Для випускників 9 класу перехід до старшої школи буде супроводжуватися зовнішнім оцінюванням. За результатами якого, школярі матимуть три траєкторії продовження навчання.

Перша – це багатопрофільний академічний ліцей, який буде готувати школярів до вступу у заклади вищої освіти.

Друга траєкторія навчання – професійний ліцей, третя – професійний коледж.

Передбачається, що професійні ліцеї готуватимуть кваліфікованих робітників, професійний коледж – молодших спеціалістів. Студенти професійних ліцеїв та коледжів за власним бажанням матимуть можливість продовжити своє навчання у вищих навчальних закладах.

«До початку реформи Україні потрібно підняти престижність професійної освіти, як однієї з кращих освітніх траєкторій професійного розвитку», – зауважив Павло Хобзей.

Також заступник Міністра зазначив, що професійна освіта під час реформування потребує експертної міжнародної підтримки щодо підручників, програм та методичних матеріалів для професійних закладів. Актуальним залишається питання кадрового забезпечення та оснащення для незалежних професійних центрів кваліфікації, які передбачають сучасне обладнання та висококваліфікованих майстрів.

Довідник вищих навчальних закладів України 
Ознайомитися з проектом Закону «Про освіту»

Із жовтня 2015 року директорів шкіл обиратиме конкурсна комісія
Міносвіти роз’яснює щодо особливостей ЗНО-2016