Популярні афери – фейкові "чиновники" наступають на українців | Альтернатива

Популярні афери – фейкові “чиновники” наступають на українців

Кримінал

Заради наживи сьогоднішні шахраї прикриваються прокуратурою, МВС, банками і Державною фінансовою інспекцією, розповідає “Сьогодні“.

Шахраї в Україні не втомлюються вигадувати все нові способи відбирання грошей у населення. Але одна з останніх тенденцій особливо небезпечна: аферисти стали діяти навіть від імені державних органів! Так, днями прес-служба Держфінінспекції України заявила про цілу низку випадків, коли злочинці намагалися обдурити людей, представляючись співробітниками їх служби. “Сегодня” з’ясувала, які схеми зараз в ходу у лжечиновників.

“До нас зверталися громадяни, які заявили, що їм дзвонили невідомі і від імені нашого керівництва пропонували компенсувати гроші, витрачені на покупку ліків або лікування, – розповіли “Сегодня” в прес-службі Держфінінспекції. – Механізм простий: шахраї називали людям банківський рахунок, на який пропонувалося перевести певну суму грошей, після чого обіцяли відшкодувати набагато більше коштів”.

dolar-momey-cash-wadФіскали зустрічали і інші афери. Зловмисники дзвонили людям, які прогоріли на МММ (фінансова піраміда. – Авт.): у аферистів-“чиновників” були списки постраждалих вкладників і вони, представляючись працівниками фінінспекції, обіцяли за винагороду повернути кошти, вкладені в піраміду. “Ми не маємо жодного відношення до ошуканих вкладників. Але жертви реагували на слова “фінансова інспекція”, – дивуються в відомстві.

Не соромляться аферисти прикриватися навіть правоохоронними органами. Так, по мережі гуляє вірус, який при відвідуванні порносайтів намертво блокує комп’ютер. Розблокувати можна після того, як користувач оплатить штраф (від 300 до 1000 гривень), виставлений нібито від імені МВС. “Це шахрайські дії, МВС до цього не має ніякого відношення, – розповіли нам в Департаменті кіберполіції. – На всі подібні випадки ми реагуємо по факту звернення громадян”.

handwright-pyshe-blank-penНе залишилася без уваги аферистів і прокуратура: кілька місяців тому СБУ затримала аферистів, які прикривалися липовими погонами. “Зловмисники звернулися до керівництва однієї з харківських фармацевтичних компаній з “офіційним запитом” від прокуратури, – розповіли в прес-службі СБУ. – За цим запитом підприємці повинні були надати документи для перевірки їх господарської діяльності. Відкликання “запиту” шахраї оцінили в $ 70 тис.”. Людей, які зіштовхнулися з подібними дзвінками, фіскали і силовики просять відразу ж дзвонити до відповідних служб – щоб уточнити інформацію, надану шахраями.

Але найчастіше аферисти називають себе банківськими службовцями. “Кажуть, що працюють в службі безпеки банку, – розповідають нам в прес-службі “Ощадбанку”. – “З метою безпеки” або для так званої авторизації або проведення ідентифікації вони просять назвати персональні дані: дату народження, кодове слово, номер і термін дії картки, PIN-код і CVV-код. Аферисти діють дуже впевнено, і люди здають всі свої дані – забуваючи, що таку інформацію ні в якому разі не можна розповідати по телефону! Клієнту, який отримав такий дзвінок, потрібно негайно звернутися банк”.