Повернення Михайла Ельмана | Альтернатива

Повернення Михайла Ельмана

Ельман

29 січня у Тальному відбувся міжнародний конкурс-фестиваль «Золота скрипка», приурочений 125-річчю від дня народження видатного земляка – скрипаля-віртуоза Михайла Ельмана.

Як уже повідомляла Альтернатива, у конкурсі–фестивалі, організованому місцевою громадською організацією «Золота скрипка», дитячою музичною школою, райдержадміністрацією, міською та районною радами та при підтримці Міністерства культури України, взяли участь майже 30 скрипалів-солістів– учнів музичних шкіл та студентів мистецьких вишів, які продемонстрували технічну майстерність та віртуозність і артистизм.

Володаркою гран-прі стала учениця Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату Вікторія –Надія Сало. У вікових категоріях серед лауреатів конкурсу – тальнівчанка-студентка Уманського музичного училища ім..П.Демуцького Марина Матеєнко, вихованці Білоцерківської дитячої школи мистецтв №1 Матвій Мерімерін, Черкаської дитячої музичної школи №3 та Звенигородської і Ватутінської дитячих шкіл мистецтв Матвій Мерімерін, Ірина Мороз, Ірина Загородня Олександр Проценко. Приз «наймолодший учасник» конкурсу-фестивалю отримав семирічний Денис Деменко з Ватутінської дитячої школи мистецтв.

Окрім дипомів, пам’ятних сувенірів та подарунків, переможці конкурсу отримали путівки до санаторію «Трускавець», а володарка гран-прі Вікторія-Надія Сало – грошову премію від громадської організації «Жінки та матері Тальнівщини» та путівку до США, країни, де мешкав і знайшов свій останній спочинок уродженець Тального Михайло Ельман.

– Жаль, що на конкурс-фестиваль через карантин не приїхали десять зареєстрованих юних талантів, – резюмує одна з організаторів цього заходу, директор Тальнівської дитячої музичної школи Тетяна Безпала. – Та все ж він був вдалим. Тепер ми плануємо проводити такі конкурст щорічно, додаючи нові номінації та запрошуючи конкурсантів зі США та Європи. Взагалі ж планів багато…