"Повітряні" МАФи почали зявлятись У Києві | Альтернатива

“Повітряні” МАФи почали зявлятись У Києві

Повітряні кіоски — це не фантастичне майбутнє, а нинішні реалії. Київські спритники-підприємці розмістивши МАФи на чотирьох цеглинах, відмовляються сплачувати за оренду землі. Мовляв, торгують фактично з повітря. У Святошинському районі “ділок” оформив дозвіл на кіоск, а ставити вирішив супермаркет. Цей об’єкт буде демонтовано, пише сайт ibud.ua.

В червні у Святошинському районі на проспекті Перемоги, 135 буде ліквідовано незаконну забудову. Отримавши дозвіл на розміщення трьох кіосків, підприємець вирішив, що має право побудувати на ділянці справжній супермаркет, та ще й кількарівневий. Наразі будівельники вже звели з металобетонних конструкцій перший поверх магазину. Міська влада це безчинство вирішила припинити. Об 11-й годині з допомогою техніки недобудований об’єкт буде демонтовано.

Винахідливі бізнесмени вдаються до неймовірних форм заробітку. У Києві почали виявляти навіть “повітряні” кіоски. “Деякі “ділки” примудрялися встановлювати кіоски на чотирьох цеглинах і доводили, що МАФ наче в повітрі, а не на землі, тож і платити за оренду немає потреби”,— розповідають спеціалісти Головного управління з питань благоустрою.

Профільний заступник голови КМДА Віктор Сівець запевняє, що в столиці буде наведено порядок із такими бездозвільними об’єктами. Водночас кіоски, що працюють законно, мусять дбати про прибирання довкола власної території.

Власне, чистоти біля МАФів справді бракує. Купи сміття не раз виявляли інспектори під час місячника благоустрою, та й тепер у активний період літньої торгівлі. Міська влада вирішила впровадити нові правила дотримання чистоти.

МАФам, біля яких виявлять гори непотребу і не буде жодної урни, виписуватимуть штрафи від 600 до 3000 грн в залежності від площі кіоску та рівня забрудненості. “Хто не хоче сплачувати штраф, нехай укладає договори з КП “Київблагоустрій”, працівники якого прибиратимуть території біля торговельних точок, і сміття не заважатиме кинам та не спотворюватиме місто”, — зазначив Віктор Сівець.

Вартість прибирання 200 грн за кв. м. За словами чиновника, актуальним залишається питання не лише прибирання бруду, а й кіосків-порушників, що працюють без дозволів. Незабаром Київрада затвердить нові цивілізовані правила роботи кіосків. Їхні власники зможуть упорядкувати дозвільні документи чи оформити їх заново. Розміщувати торговельні точки можна буде лише там, де це передбачатиме відповідний “кадастр”.