Прокуратура через суд добилась для сільскої громади ще 140 тис.грн. за оренду ставка | Альтернатива

Прокуратура через суд добилась для сільскої громади ще 140 тис.грн. за оренду ставка

Черкаси кримінальні новини

Господарський суд Черкаської області задовольнив позовні вимоги прокурора, який виступив на захист інтересів територіальної громади с. Іваньки Маньківського району щодо зміни умов договорів оренди земельних ділянок під водою (ставка) в частині збільшення орендної плати за їх користування.

«Встановлено, що незважаючи на зміну нормативної грошової оцінки земель водного фонду,  набрання чинності положеннями Податкового кодексу України, якими передбачено, що розмір орендної плати за користування земельною ділянкою повинен бути не менш, як 3 відсотки її нормативної грошової оцінки, орендарі сплачували орендну плату за користування земельними ділянками загальною площею 30 га з порушенням вимог ст. 288 Податкового кодексу України»– повідомляє прокуратура Черкаської області.

Разом з тим, заходи щодо приведення договірних відносин з орендарями землі у відповідність до вимог нових ставок орендної плати органом місцевого самоврядування не вживались, місцевий бюджет протягом тривалого часу недоотримував значні суми коштів, що стало підставою для вжиття органами прокуратури області представницьких повноважень відповідно до ст. 23 Закону України „Про прокуратуру”.

Відтак, до місцевого бюджету територіальної громади щорічно додатково буде надходити 140 тис. грн.

Маньківка, новини

Нагадаємо, що схожий випадок стався у сусідньому, Уманському районі на Черкащині. Господарський суд Черкаської області задовольнив позовні вимоги Уманської місцевої прокуратури щодо зміни умов договору оренди ставка с. Вільшанка Жашківського району у частині збільшення орендної плати за її користування. Тож, відповідно до рішення суду, до місцевого бюджету територіальної громади щорічно буде додатково надходити понад 40 тис. грн. плати за оренду сільського ставка.

Загалом протягом першого півріччя цього року, за інформацією прес-служби прокуратури області, для захисту інтересів громадян та держави органи прокуратури вжили низку заходів представницького характеру.

Судами задоволено 127 позовів прокурорів на загальну суму понад 15 млн. 28 тис. грн. Забезпечено виконання судових рішень за позовами прокурорів на суму 9 млн. 536 тис. грн. з 27 млн. 797 тис. грн.