Прокуратура веде розслідування щодо вирубки дерев у черкаській Соснівці | Альтернатива

Прокуратура веде розслідування щодо вирубки дерев у черкаській Соснівці

За фактом вирубки 28 жовтня цього року дерев по провулку Боженка в м. Черкаси, що заподіяло істотної шкоди охоронюваним інтересам держави в особі Черкаської міської ради, внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 246 (незаконна порубка лісу) Кримінального кодексу України, інформує прокуратура Черкаської області.

Зазначене кримінальне провадження розслідується СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області, процесуальне керівництво у ньому здійснюється прокуратурою м. Черкаси.

В ході проведення слідчих дій встановлено факт знесення дерев в кількості 29 штук, з яких: 24 сосни, 3 дуби, 1 клен та 1 шовковиця. Також встановлено, що лісові насадження були знесені на території земельних ділянок, що належать фізичній особі, яка набула їх у власність декілька років тому на підставі договорів купівлі-продажу.

Хід розслідування вказаного провадження контролюється прокуратурою м. Черкаси. Наразі вживаються оперативні заходи, спрямовані на встановлення місцезнаходження та допиту в якості свідків первинних власників зазначених земельних ділянок, вживаються заходи щодо перевірки факту відшкодування відновлювальної вартості зелених насаджень всіма їх власниками, в тому числі і на момент первісного відведення цих земельних ділянок, а також законності дій відповідальних службових осіб, якими надавались погодження щодо можливості відведення земельних ділянок при передачі землі під житлове будівництво в оренду та у власність особам.

На даний час розслідування триває, по його завершенню прокуратурою буде прийнято остаточне рішення в межах чинного законодавства.