СБУ вважає Черкащину регіоном з потенційною загрозою терактів | Альтернатива

СБУ вважає Черкащину регіоном з потенційною загрозою терактів

Черкащина кримінальна

«Синій» рівень терористичної загрози встановила Служба безпеки України для Черкащини. Це говорить про «потенційну загрозу» терористичних актів на території області. У зв’язку з цим управління СБУ в Черкаській області працює в посиленому режимі й розповсюдило спеціальне звернення.

У зверненні УСБУ в Черкаській області просить черкащан «повідомляти на телефони довіри інформацію, яка може сприяти в попередженні вчиненню кримінальних правопорушень терористичного та диверсійного характеру, виявленні зброї чи вибухових пристроїв». При цьому повідомляється, що звернення розповсюджене у зв’язку з тим, що Служба безпеки України визначила рівень терористичної загрози для Черкаської області як «потенційна загроза» – «СИНІЙ».

Слід зазначити, що положенням «Про єдину державну систему запобігання, реагування і припинення терористичних актів та мінімізації їх наслідків» визначено чотири рівні-кольори терористичних загроз: «сірий» — можлива загроза, «синій» — потенційна загроза, «жовтий» — імовірна загроза та «червоний» — реальна загроза. При цьому безпечного – зеленого рівня безпеки Кабмін просто не передбачив.

Встановлення Черкащині «синього» рівня терористичної загрози не говорить про загострення ситуації в області. За словами прес-секретаря управління СБУ в Черкаській області Катерини Дроги, відповідні рівні СБУ виставила всім областям у зв’язку із загостренням ситуації на адміністративному кордоні з АР Крим, а також в районі проведення АТО. За її словами, цей факт жодним чином не пов’язаний із ситуацією в області.

Безпечнішими, ніж Черкащина («сірий» рівень), з точки зору СБУ, є Вінницька, Волинська, Житомирська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Полтавська та Тернопільська області. «Червоний» рівень встановлений лише у Донецькій та Луганській областях та АР Крим. «Жовний» рівень встановлений для Запорізької, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.