СБУ викрила конвертаційний центр, який щомісяця виводив у тінь 30 мільйонів гривень | Альтернатива

СБУ викрила конвертаційний центр, який щомісяця виводив у тінь 30 мільйонів гривень

Конвертаційний центр на Черкащині Знайдено банківські картки, майже мільйон грн, 20 тисяч доларів США та одну тисячу євро

Співробітники Служби безпеки України у Києві та Черкаській області припинили діяльність потужного конвертаційного центру, через який щомісячно виводилось у “тінь” майже тридцять мільйонів гривень. Про це повідомяє Альтернатива з посиланням на прес-службу управління СБУ у Черкаській області.

Правоохоронці встановили, що організатори “конверта” зареєстрували понад сімдесят фіктивних фірм. Через безтоварні операції вони забезпечували майже двомстам комерційним структурам з Київщини та Черкащини переведення грошей у готівку та ухилення від сплати податків. Деяким з бізнесменів вони “допомагали” виводити кошти в офшори. Перевіряється інформація про наявність серед клієнтів конвертцентру кількох державних сільськогосподарських підприємств.

Під час обшуків у київських, черкаських, уманських офісах “конверта” та автомобілях зловмисників співробітники спецслужби спільно з прокуратурою виявили печатки фіктивних підприємств, фінансово-господарську документацію, яка доводить проведення нелегальних оборудок. Правоохоронці також вилучили банківські картки, майже мільйон гривень, двадцять тисяч доларів США та одну тисячу євро.

Накладено арешт на рахунки фірм, які були задіяні у конвертаційному центрі.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Наразі, триває досудове слідство.

Довідка: стаття 191 КК України – (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Санкція ціє статті передбачає покарання – позбавлення волі від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років та з конфіскацією майна.