Ще 30 старост сьогодні оберуть в Україні | Альтернатива

Ще 30 старост сьогодні оберуть в Україні

Старости обираються за рішенням місцевої ради у селах та селищах об’єднаної територіальної громади за винятком її адміністративного центру, нагадує “5 канал“.

У неділю, 24 січня, в Україні оберуть вибори ще 30 старост. Якповідомляє Комітет виборців України, у Хмельницькій області буде обрано 13 старост, у Черкаській області – 5 старост, у Запорізькій та Рівненській областях – по 6 старост.

Зазначимо, що в Катеринопільському районі Черкащини, зокрема, волевиявлення проходить у селах Радчиха, Єлизаветка та Суха Калигірка. Усі дільничні виборчі комісії відкрилися вчасно, повідомив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Черкаської ОДА Сергій Пасічник.

cherkasy-irdyn-election-vybory-golova

Нагадаємо, перші вибори старост відбулися 17 січня 2016 року у селищі Ірдинь Черкаської області. Тоді явка виборців становила 46,7%. Інститут старост було впроваджено із прийняттям Закону “Про добровільне об’єднання територіальних громад”. Старости обираються за рішенням місцевої ради у селах та селищах об’єднаної територіальної громади за винятком її адміністративного центру.

Як повідомляв 5.ua, Президент України Петро Порошенко в суботу, 24 січня, заявив, що для впровадження децентраліцізації в Україні необхідно ухвалити близько 500 законів.