Скільки коштують Черкаські спортсмени? | Альтернатива

Скільки коштують Черкаські спортсмени?

В управління у справах сім’ї, молоді та спорту взялись рахувати вартість Черкаських спортсменів. Спортивні школи області виживають на інвентарі з радянських часів та оптимізмі тренерів, а загалом весь Черкаський спорт фінансується за залишковим принципом, пише provce.ck.ua.
У 2015 році для спортивної галузі Черкащини відбувся фінансовий злам, оскільки школи, які раніше фінансувалися із Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності перейшли на фінансування обласних бюджетів і частково отримували субвенцію з держави. У результаті чого скорочено дитячо-юнацькі спортивні школи.
Про це на прес-конференції озвучив начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Максим Зеленський. Для демонстрації реального стану спортивної галузі області та її потреби, чиновники вирахували таке умовне поняття як «вартість спортсмена».
Тож, до «вартості спортсмена» включили заробітну плату тренера з нарахуваннями, адміністративного і технічного персоналу, оренду приміщення або утримання власного (енергоносії, тепло, водовідведення, ремонти), навчально-тренувальні збори, оздоровчі збори і інвентар.
— Ми відібрали 10 найкращих спортивних шкіл за рейтингом, — розповідає про методику, за якою вираховували «вартість спортсмена», заступник начальника управління Катерина Коваленко. — Найменша ціна, на яку обходиться школі спортсмен на місяць, — це 81 гривня. Чи це не замало? А для того, щоб школа була в «десятці» найкращих, один спортсмен має вартувати 1200 гривень. Школа, яка має меншу межу, результату немає. Хотілося б подивитися, скільки вартує один учень у загальноосвітній школі. А ці діти не гірші.
— Позашкільна освіта, — додає Катерина Коваленко, — це також виховання. І якщо ми не будемо сьогодні займатися вихованням наших дітей, то не буде ні патріотично-свідомої, ні здорової нації. У словосполученні «фізичне виховання і культура» ключові слова виховання і культура. Якщо ми випадемо з цієї ланки, то у нас в принципі немає здорового майбутнього для наших дітей.

Тому, зауважив Максим Зеленський, їхнє управління буде звертатися до депутатів усіх рівнів, щоб вони звернули увагу на утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Також він повідомив, що вони подали на розгляд Державного фонду регіонального розвитку проект про відкриття в районах 10 спортивних комплексів.