У Черкасах поліція виховує "оленів" | Альтернатива

У Черкасах поліція виховує “оленів”

новини Черкащини

“Не будь оленем” – такі написи на білбордах з’явилися у Черкасах. У такий спосіб місцева поліція закликає водіїв дотримуватися правил паркування, повідомляє 

Усього у місті десять таких профілактичних білбордів. На них, твердять в управлінні поліції, не витрачали грошей з бюджету, все покрили за рахунок власної профспілкової організації.

Правоохоронці кажуть, що вдалися до такої креативної профілактики через велику кількість порушень правил паркування в Черкасах: власники авто лишають їх на газонах, тротуарах і пішохідних переходах. Розмістили ці білборди тиждень тому.

У поліції пояснюють, що патрулювати усі проблемні ділянки дороги не мають змоги, а скласти адмінпротокол на порушника без нього забороняє закон.

Черкасці у більшості скептично реагують на заклики поліції.

Сергій, водій з десятирічним досвідом, жаліється на брак паркувальних місць: “Культури парковки немає, її ніхто особливо не пропагує. Немає і самих парковок! Де ж тоді паркуватися?! Така пропаганда – не надто високого інтелектуального рівня”.

Мешканка міста Ірина каже, що завжди намагається не порушувати.

“Дратує, коли бачу що хтось паркується на газонах. На борди звертаю увагу, але якщо у людей і до цього не було розуміння, чомусь, мені здається, що борди на них не дуже вплинуть”, – зауважує дівчина.

Новини Черкащини

Паркування по-черкаськи

Натомість у поліції кажуть, що минулого року білбордами проводили профілактику шахрайств.

“Наводили приклади людям, як діють шахраї. Більш доступно в мальованому стилі: щоб було зрозуміліше, і діти зрозуміли і передали рідним”, – каже Дмитро Грищенко, прес-секретар Нацполіції в Черкаській області.

На те, що рекламні щити із оленями кардинально змінять ситуацію із паркуванням, у поліції не сподіваються.

“Але якщо навіть один чи два водії, з числа колишніх порушників, почнуть паркуватися правильно – це вже буде досягненням”, – вважає Дмитро Грищенко.