У Черкасах жінку засуджено за контрабанду історико-культурних цінностей – СБУ | Альтернатива

У Черкасах жінку засуджено за контрабанду історико-культурних цінностей – СБУ

Кримінальні новини Черкащини

На Черкащині за матеріалами Служби безпеки України притягнуто до кримінальної відповідальності контрабандистку історико-культурних цінностей, повідомляють у прес-службі відомства.

У травні 2016 року у пункті пропуску через державний кордон України Київської регіональної митниці було вилучено міжнародне поштове відправлення з предметами контрабанди, замасковане під привітальну листівку.

Черкаси контрабанда СБУ

Контрабандистка намагалася перемістити культурні цінності до Італії. Правоохоронці вилучили із посилки: пять монет Російської Імперії періоду з 1700 по 1862 роки та сім художніх виробів з металу, які є предметами утилітарного призначення у вигляді прикрас. Серед них були: пряжка, частина кольта, частина застібки, поясні та ремінні накладки, бляшки та обереги часів Київської Русі періоду X-XII ст.

Черкаси контрабанда СБУ

Знайтені в бандеролі вісім ґудзиків експерти кваліфікували як елементи військової та морської форми Російської імперії, які відносяться до періоду побутування з 1829 по 1917 роки.

Черкаси контрабанда СБУ

За висновком експертів Державної мистецтвознавчої експертизи знайдені предмети контрабанди мають історичну та культурну цінність.

Вироком Придніпровського районного суду м. Черкаси контрабандистку визнано винною за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 201 (контрабанда) Кримінального кодексу України та призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з іспитовим строком у 1 рік з конфіскацією у дохід держави предметів контрабанди.

Нагадаємо, дещо раніше Уманський міжрайонний суд Черкаської області визнав винним мешканця Умані за контрабанду шаблі французької кавалерії 1833 року..