У Черкасах змагалися із майстерності економної їзди | Альтернатива

У Черкасах змагалися із майстерності економної їзди

Черкаси новини погода

Сьогодні в Черкасах відбулися спортивно-розважальні змагання автомобілістів «Економ-ралі». Головним завданням учасників було використати якнайменшу кількість палива, рухаючись по одному маршруту.

Взяли участь у змаганні 21 черкаський автолюбитель. Їхні машини розділили на вісім класів в залежності від типу та обсягу двиуна. Довжина дистанції становила 87 кілометрів, яку потрібно було проїхати не більше ніж за три години. Вздовж маршруту були чотири контрольні пункти, в які учасники мусіли обов’язково заїхати і відмітитися. Каталися учасники по дорогах Черкас та за межами міста. Баки машин заповнювали пальним повністю.

“На мою думку, такий захід є цікавим. Адже він може навчити водіїв правильно їздити. Тобто, щоб заощадити паливо, треба менше розганятися, менше гальмувати і повністю використовувати потенціал свого автомобіля. Головне – це «плавна» їзда. Чим повільніше учасник буде їхати, тим більша ймовірність, що він стане переможцем”, – розповів  організатор змагань, керівник автомобільного клубу «Черкаси» Андрій Яроменко.

Як розповів один із учасникі «Економ-ралі» Богдан Маслечко, такий захід є ідеальним варіантом проведення вихідного дня. На економ-ралі він приїхав із усією родиною: дружина – за штурмана, діти – група підтримки.

Переможці залежно від того, яке місце вони зайняли, отримали в подарунок 50, 30 і 20 літрів палива. Інших учасників також не залишили без нагороди вони отримали по 10 літров палива.

Організатори додають, що такі перегони вчать водіїв думати про економію пального. Тож сьогодні подібні змагання актуальні як ніколи, адже  практично кожний водій намагається зменшити витрати пального у своєму автомобілі. Тому економ-ралі – це можливість не лише позмагатися, а й навчитися економити пальне.

Нагадаємо, що останнього разу «Економ-ралі» в Черкасах проводили ще у 2006 році. Тоді змагалися із майстерності економної їзди 12 учасників.

Читати також:

Порошенко підписав Закон про скасування ввізного мита на електромобілі
Техогляд для легкових автомобілів повертається в Україну
Які автомобілі заборонять ввозити в Україну з нового року (інфографіка)
Довідку-рахунок анулювано Кабміном