У Польщі нерухомість зростає в ціні | Альтернатива

У Польщі нерухомість зростає в ціні

Останні новини

Кредити в Польщі стають все дорожчими, а в цінах на квартири давно спостерігається дефляція. Зміни відбуваються поступово, але за останні 19 місяців ціни на квартири зросли майже на 10 відсотків, пише niezalezna.pl.

За оцінками Lion’s Bank  і порталу нерухомості Morizon.pl, при покупці квартири в кредит в одному з 10 найбільших міст Польщі, ви повинні мати на увазі, що вона обійдеться вам значно дорожче, ніж рік тому (на 7,7%). При цьому вартість квартири в кредит зростає вже протягом 19 місяців.

Значний вплив на це мають гірші умови кредитування і зростання процентних ставок за борговими зобов’язаннями. Банки хочуть видавати набагато менше кредитів, ніж два роки тому, збільшилася кредитна маржа, а також все частіше йдеться про необхідність підвищення процентних ставок, що буде безпосередньо впливати на процентні ставки за житловими кредитами.

Більш того, сьогодні вам необхідно мати 15% власного внеску при покупці квартири в кредит, а менш ніж через три місяці банки почнуть вимагати 20% вартості квартири готівкою, якщо боржник не захоче платити за додаткове страхування – підкреслюють експерти.

Згідно з підрахунками, якщо сьогодні взяти кредит на 30 років з 20% власного внеску на популярну двокімнатну квартиру в одному з найбільших польських міст, в місяць доведеться платити 995 злотих. Якщо брати кредит на кавалерку (студію), щомісячна виплата може скласти 597 злотих, а за трикімнатну квартиру — 1493 злотих на місяць. Залежно від міста, ці результати будуть сильно відрізнятися. Найдорожче житло обійшлося б у Варшаві, де за трикімнатну квартиру потрібно буде платити банку 2250 злотих на місяць. За двокімнатну квартиру виплата складе близько 1500 злотих на місяць, за кавалерку — 900 злотих.

На другому місці такі міста як Бидгощ, Лодзь і Катовіце. За кавалерку там потрібно буде віддавати близько 430-460 злотих на місяць. За двокімнатну сума склала б 720-760 злотих, а трикімнатну – 1080-1140 злотих на місяць.