У Польщі здавати іспит на атестат зрілості можна українською мовою | Альтернатива

У Польщі здавати іспит на атестат зрілості можна українською мовою

У Польщі тривають іспити на атестат зрілості, тобто так звана матура можна скласти і українською мовою, повідомляє informator.

У четвер 11 травня усний екзамен з української мови і літератури відбувся, зокрема, в ліцеї з українською мовою навчання Комплексу загальноосвітніх шкіл №2 імені Маркіяна Шашкевича в Перемишлі (південно-східна Польща).

Тут іспит складали 21 осіб, серед яких – українці з Польщі, а також молодь з України.

Учениці розповіли кореспондентціПольського Радіо Ользі Галабуд, що цей екзамен для них дуже важливий, позаяк українська мова є мовою їхніх батьків і дідусів:

«Ми вибрали українську школу і хочемо підтримувати традиції, пов’язані з цим народом. А в майбутньому, може, колись знадобиться також, наприклад, на роботі. Але передусім – для нас самих», – сказала одна з учасниць екзамену,

«Мені ще важко сказати, як усе складеться, але українська мова є для мене близькою і, безперечно, пригодиться», – додала інша випускниця школи.

Вчителька української мови і літератури Оксана Кахнич заявила, що за своїх учнів на іспиті вона не побоюється, тому що молодь вчилася наполегливо. Письмова частина екзамену на атестат зрілості з української мови і літератури – 24 травня.

Українською цей іспит можуть складати також учні у Ґурові Ілавецькому та Білому Борі на півночі Польщі і в Лігниці на південному заході.