У посвідченнях водіїв будуть нові категорії | Альтернатива

У посвідченнях водіїв будуть нові категорії

У водійських посвідченнях нового єврозразка виключать деякі колишні категорії, але при цьому додадуть нові, передає “business ua“.

Зокрема, в правах єврозразка, які почнуть видавати в Україні з 2017 року, з’являться дві нові категорії: «АМ» і «А2». Категорія «АМ» надасть право на управління двоколісними або триколісними транспортними засобами (ТЗ) з максимальною швидкістю не більше 45 км/год. А ось категорія «А2» дозволить їздити на мотоциклах, потужністю не більше 35 кВт (48 к.с.), а співвідношення потужність/вага яких не вище 0,2 кВт (0,27 к.с.)/1 кг.

При цьому в правах єврозразка буде виключена нині існуюча категорія «Т», що дозволяє в Україну управляти трамваями і тролейбусами.

Окрім цього, з 2017 року дещо зміниться максимально допустимий вік для отримання певних категорій прав. Зокрема, буде складніше отримати право управляти мотоциклами (категорія «А») – зараз такі права можуть отримати особи у віці 16 років, а, через 2 роки – тільки з 20 років. Схожа ситуація з вантажівками категорії «С» – нині «пластик» отримують в 18 років, а будуть з 21 року; з вантажівками, які експлуатуються з причепами «СЕ» – нині з 19 років, а буде з 21 року, з автобусами і ТЗ з причепами (категорії «D» і «DE») – нині з 21 року, а буде з 24 років .

При цьому більш лояльним стануть вимоги до віку осіб, які керують легковиками і легкими вантажівками з причепами (категорія «BE» і «С1Е») – нині такі права можна отримати з 19 років, а з 2017 року – з 18 років.

Нагадаємо, що введення прав єврозразка передбачено планом імплементації Директиви 2006/126 / ЄС Європейського Парламенту та Ради від 20 грудня 2006 року про водійських посвідченнях, який був затверджений розпорядженням Кабіна України №114 від 18.02 2015 року.

Також,  нові права також будуть відрізнятися від нинішніх меншим терміном дії.