Українські нардепи обирають торгівлю, нерухомість, аграрний сектор та будівництво — YouControl | Альтернатива

Українські нардепи обирають торгівлю, нерухомість, аграрний сектор та будівництво — YouControl

Новини Черкащини - Альтернатива

Наявність у народних депутатів бізнесу в певній галузі може викликати у них особистий інтерес при підготовці і прийнятті відповідних законів. Експерти проаналізували зв’язок нардепів з бізнес-сферами і з’ясували, в якій галузі найбільше фірм народних обранців, пише  delo.ua.

Верховна Рада – вищий представницький орган в країні чи бізнес-клуб за інтересами? Щоб розібратися в цьому, фахівці YouControl проаналізували всі компанії, безпосередньо або побічно належать народним депутатам або членам їх сімей. У цей список потрапило близько 1,5 тис. українських компаній.

Виявилося, що найпопулярнішими бізнес-сферами у народних депутатів є торгівля, нерухомість, аграрний сектор і будівництво.

Отже, із сферою торгівлі пов’язані 84 нардепа або членів їх сімей. В основному це представники Блоку Петра Порошенка (18) і Народного фронту (17). Але у відносному підрахунку найбільше “продавців” в групі “Воля Народу” – 9 з 19 депутатів. Багато торгові компанії парламентаріїв – або маловідомі фірми зі збуту продукції основного бізнесу, які самостійні “оптовики” в різних сегментах ринку. Серед найбільш відомих депутатських торгових брендів “Епіцентр” і “Нова лінія” позафракційного Олександра Гереги, “Одеський ЦУМ” Леоніда Климова (група “ВІДРОДЖЕННЯ”), мережа магазинів «М’ясна точка» Сергія Мартиняка ( “Воля народу”).

Друге і третє місце ділять між собою нерухомість і аграрно-промисловий комплекс (по 63 депутата, які мають свій бізнес в цих сферах). Нерухомістю найбільше займаються депутати з БПП (13) і позафракційні (11). На третьому місці представники Опозиційного блоку (8). При цьому близько двох десятків ріелторських компаній зареєстровано на депутата “Народного фронту” Тетяну Донець.

Найбільший інтерес в аграрному бізнесі, як і в попередніх галузях, мають члени фракції БПП. Але тут їх лідерство очевмднк – 24 з 63-депутатів аграріїв. Бенефіціарами підприємств аграрного сектора за даними з держреєстру  є такі пропрезидентською політсили як Олександр Бакуменко ( “Первомайське підприємство по інкубації та птахівництву”) Андрій Вадатурський (“Нібулон”), брати Богдан і Ярослав Дубневичі (“Агротехнології”), Леонід Козаченко (“Агробізнеспром’), Борислав Розенблат (“Оберіг”, “Миропольський бекон”) Анатолій Кузьменко (“Агровіста”) та інші.

Улюблені галузі депутатів

У “Народному фронті”, як було зазначено вище, найбільше бізнес-інтересів у торговельній сфері: група команії “Верітас” Сергій Драюка, “Кіссет” Ігоря Котвицького, “Протекшн-груп” і “Еко-партнери” Романа Заставного, торговий дім “Ювелір” Олександра Ксенжука, “Златосвіт” Хвіча Мепарішвілі і інші. Лише одиниці пов’язані з компаніями в сфері будівництва (8 депутатів) і нерухомості (7).

В Опозиційному блоці крім особливої ​​зацікавленості торгівлею і нерухомістю, 7 депутатів мають бізнес у фінансовому секторі. Наприклад, Вадим Новинський володіє “Юнекс-банком” і страховою компанією “Іллічівська”, а Юлія Льовочкіна банком “Кліринговий дім”.

У Фракції “Самопоміч” рейтинг інтересів виглядає таким: торгівля (4) консалтинг (4) і IT (3). За кількістю заснованих компаній серед однопартійців виділяються Андрій Журжій, Ігор Діденко і Ярослав Маркевич.

Радикали найбільше цікавляться нерухомістю і консалтингом (по 3), якщо брати до уваги компанії близьких родичів. І тільки у “Батьківщини” найбільша зацікавленість в медіа – 4 нардепи цієї фракції мають бізнес в ЗМІ. Ще по три депутата пов’язані з нерухомістю і торгівлею.

Однак, якщо вимірювати вплив бізнесу на політичні фракції відносною часткою бізнесменів в загальній кількості партійних депутатських крісел, то лідерами виявляться позафракційні депутати і Опозиційний блок.

Зазначимо, що список компаній, пов’язаних з народними депутатами, був сформований на базі даних YouControl. Були відсіяні однофамільці, громадські та політичні організації. Після цього список був доповнений кількома сотнями компаній, зареєстрованих на родичів або офшорні компанії-прокладки.

Автор: Роман Корнилюк і команда YouControl