Уряд "помножить на ноль" індексацію та зекономить кошти за рахунок зменшення зарплати чиновників | Альтернатива

Уряд “помножить на ноль” індексацію та зекономить кошти за рахунок зменшення зарплати чиновників

Черкаси новини

Незабаром на Черкащині чиновники та різного роду службові  можуть отримати зовсім нові заробітні плати. Якщо новий проект Кабміну стане чинним, то деякі з них отримають меншу зарплатню, а можливо декого порадує прибавка до зарплатні.

Урядові аналітики вирахували що деякі чиновники отримують занадто велику індексацію. Це, на їх думку, викривляє структуру доходу працівника, коли сума індексації перевищує розмір мінімальної заробітної плати або є різною в залежності від початку нарахування індексації (різні періоди працевлаштування, підвищення заробітної плати). Для прикладу, у державних службовців, заробітна плата яких не підвищувалась з лютого 2008 року, сума індексації у листопаді 2015 року становить 2206,18 грн (1378 х 160,1 %). Для працівників, яких прийнято на роботу у січні 2015 року – 494,70 грн (1378 х 35,9 %).

З метою виправлення структури заробітної плати працівників та збільшення в ній питомої ваги постійних складових уряд вважає доцільним та необхідним здійснити перегляд посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати) з урахуванням сум індексації, які склалися на даний час.

До того ж, в Уряді визнають, що в умовах обмежених фінансових ресурсів немає можливості забезпечувати у повному обсязі виплату сум індексації, яка зростає великими обсягами.

Тому Кабмін готує зміни до порядку індексації доходів та пропонує “обнулити” індексацію бюджетникам за рахунок підвищення окладів, для цього підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів України „Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів” підготовлено з метою упорядкування структури заробітної плати працівників бюджетної сфери, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів за рахунок виплат, пов’язаних з індексацією, а також забезпечення єдиного підходу до проведення індексації у разі підвищення грошових доходів громадян.

Для виправлення структури заробітної плати працівників та збільшення в ній питомої ваги постійних складових пропонують переглянути посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) з урахуванням сум індексації, які склалися на даний час.

  У зв’язку з цим механізм проведення  індексації доходів громадян будуть удосконалювати, у тому числі з урахуванням періодів підвищення заробітної плати працівників.

Цей акту змінить умови оплати праці працівників установ, закладів, організацій окремих галузей бюджетної сфери, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів, а також забезпечення єдиного підходу до проведення індексації при підвищенні заробітної плати працівників.

Автори пропонують підвищити посадові оклади працівників установ, закладів та організацій на 10 відсотків із 1113 грн до 1224 грн., а посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців на 25 відсотків.