В Молдові знають і шанують Тараса Шевченка | Альтернатива

В Молдові знають і шанують Тараса Шевченка

Виступ учнiв Кишинівської гімназії імені Тараса Шевченка Виступ учнiв Кишинівської гімназії імені Тараса Шевченка

Давно вже не бачив Кишинів стількох відомих українських науковців. Тут, в Інституті культурного спадку Академії наук Молдови, відбулись Міжнародні наукові читання пам’яті академіка Костянтина Поповича, в яких взяли участь радник-посланець Посольства України в Молдові Володимир Боєчко, голова Українського товариства Республіки Молдови Микола Олійник, педагоги Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Інституту мистецтвознавства, фольклористики і етнографії ім. Максима Рильського.

Перед присутніми з доповіддю «Генеалогія роду Тараса Шевченка» виступив і житель села Шевченкового Звенигородського району, праправнук Кобзаря по брату Йосипу Микола Лисенко.

На фото М. Лисенко, В. Кожухар, А. Долгий, В. Гiлаш, Т. Мiнченко, К. Кожухар, I. Дерда, Л. Кондратiкова, В. Костик

На фото М. Лисенко, В. Кожухар, А. Долгий, В. Гiлаш, Т. Мiнченко, К. Кожухар, I. Дерда, Л. Кондратiкова, В. Костик

– Програма мого перебування у Молдові була досить насиченою, – розповідає Микола Павлович. –Для учасників читань організували поїздку в музей «Батьківська хата», що в селі Паланка (де мешканці більшість мешканців – українці) Каларашського району. Його господиня розповіла про те, як в селі зберігають культуру, традиції і фольклор українців та пригостила нас смачними українськими стравами. А місцева юнь дарувала гостям українські і молдавські пісні. Атмосфера зустрічі була теплою, затишною, здалося: сама Україна завітала на гостину на молдавські землі. Крім того, учасники конференції ознайомилися з виробами народних майстринь: вишивками, килимами, серветками та іншими цікавими речами ручної роботи, відвідали діючу православну церкву 17-го століття, яка розташована поруч з музеєм. Атмосфера зустрічі була теплою, затишною, здалося: сама Україна завітала на гостину на молдавську землю.

Пам'ятник-погруддя на постаменті встановлено в Бєльці, Молдова в 2001 року. Автор бюста - український скульптор Іван Самотос.

Пам’ятник-погруддя на постаменті встановлено в Бєльці, Молдова в 2001 року. Автор бюста – український скульптор Іван Самотос.

А потому на Миколу Лисенка чекали творчі зустрічі з учнями і педагогами Кишинівської гімназії імені Тараса Шевченка, ліцею імені Михайла Коцюбинського та ліцею імені Петра Мувіле. В останньому з них відбулася презентація його книги «Коріння Шевченкового роду», а після концерту учнівської самодіяльності він підписав угоду з директором ліцею Оленою Богоєвою про співпрацю з Шевченківською спеціалізованою загальноосвітньою школою-інтернатом з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради. Тож в подальшому школярів ліцею і школи-інтернату обох країн чекають цікаві дружні зустрічі в Україні та Молдові.

 – В цілому ж, – каже Микола Павлович, – тепліло на душі, що і в Молдові знають і шанують нашого Кобзаря, що ще раз підтверджує: Тарас не тільки наш, він є світочем усіх добрих людей планети.

Нагадаємо, ми вже писали, що  у львівському видавництві “Апріорі” побачило світ друге видання книги Миколи Лисенка – “Коріння Шевченкового роду”.

Марина ЛЕСЬ

Leave a comment

Your email address will not be published.


*